4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

لوله اگزوز MVM 315 با کیفیت بالا و بهترین مواد تولید شده است و از کشور سازنده وارد شده است.

گازهایی که از اگزوز خودروها خارج میشوند، حاوی موادی سمی نظیر منواکسید کربن هستند، بنابراین اگر در داخل کابین، بوی دود اگزوز به مشام میرسد، بهتر است پیاده شوید و ایراد را برطرف کنید. در حالی که واشرهای اگزوزخودرو باید همراه با اتصالات مورد استفاده قرار گیرد، گیره ها معمولا برای اتصال لوله های اگزوزخودرو به خنک کننده ها، تشدید کننده ها، مبدل های کاتالیزوری و در برخی موارد برای پیوستن اگزوز استفاده می شود.

اگر در این مورد تردید دارید، به دقت به صدای موتور گوش بدهید و سعی کنید منطقه تولید صدا را پیدا کنید. هر قدر عدد اکتان بالاتر باشد، انفجار آن تحت فشار بیشتری رخ میدهد که در موتورهای جدید که نسبت فشار در آنها بالاست، این مورد در کارکرد موتور نقشی اساسی دارد.

اما به خاطر وزن بیشتر این سری، مصرف سوخت آن نیز کمی بالاتر بوده و در حدود ۳.۴ لیتر در هر صد کیلومتر است. آنها بنزین یا گازوییل میسوزانند و قطعات فلزی موجود در زیر کاپوت نیز ریاد داغ میشوند، ولی اگر این بوی ناخوشایند وارد کابین بشود، نشان دهنده وجود مشکل است.

برای پیشگیری از بروز این مشکل، بهتر است مرتب تعویض روغن کنید و تسمهها را نیز هر وقت که لازم است تعویض نمایید. اگر هنگامی که سعی میکنید خودرو را روشن بکنید، این صدای ناهنجاری به گوش میرسد، ممکن است استارت نیاز به تنظیم یا تعویض داشته باشد.

اگر از موتور سر و صدا به گوش میرسد باید بدانید که مشکل جدی است. اما مثل هر محصولی که صنعت گرش انسان است، همیشه همه چیز آن طور که باید پیش نخواهد رفت و حتی گاهی اوضاع بیش از حد خراب می شود.

همه رانندگان دوست دارند که خودروشان همیشه مانند روز اول کار کند اما گاهی اوقات متوجه می شویم که ماشین شتاب مطلوب را ندارد و در هنگام حرکت دچار کندی و سنگینی عملکرد می شود. خودروها به ندرت بوی خوشایندی دارند.

بوی لاستیک سوخته میتواند به این معنا باشد که تایرها به شدت بکسواد کردهاند یا تسمههای موتور شل یا پاره شدهاند.

بوی بد ممکن است نشانهای از این باشد روغن یا مایع خنک کنندهای که درون رادیاتور قرار دارد نشت میکند، شاید هم گازهای خطرناک اگزوز، راهشان را به داخل کابین پیدا کردهاند. این کار به شما کمک میکند هنگام مراجعه به تعمیرکار، بهتر بتوانید او را برای پیدا کردن مشکل راهنمایی کنید.

وقتی هنگام درجا کار کردن یا در حال حرکت، خودرو لرزش پیدا میکند، بهتر است به یک تعمیرگاه مراجعه کنید تا ایراد موتور تشخیص داده بشود. شاید شلنگهای لاستیکی که مایعات ضروری موتور را جابجا میکنند، در تماس با یک قسمت داغ از موتور قرار گرفتهاند و در حال آب شدن هستند.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *