4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

تنها وزن فریم بدنه این خودرو ۲۷۲ کیلوگرم است که ۳۵۰۰ نقطه جوش در بدنه آن به کار رفته است که در نهایت وزن این خودرو به ۱۰۲۵ کیلوگرم می رسد. تعداد سیمهای لازم در مورد اتومبیلهای رده بالا تا حدود ۱۲۰۰ رشته می رسد و بدیهی است که با افزایش اتصالها و سیمها احتمال بروز عیب احتمالی نیز بیشتر می شود.

سامانه جرقهزنی را تا ۳۰۰۰۰ ولت افزایش داده برای جرقهزنی موتور آماده میکند در این گروه همچنین چراغهای روشنایی و علایم و برف پاککنها و بخاری و دیگر وسایل الکتریکی نصب شدهاست.

بنابراین بازیابی فلزات گروه پلاتین فقط باید توسط افرادی که تجربه و آشنایی کامل با این فرآیند را دارند انجام شود. اگر همین تصور در ذهنتان ایجاد شده، باید بگویم که دقیقاً درست است. بنابراین نوع سیگنال ارسالی و کد تعریفی بین دو بخش هوشمند عامل انتقال دستور است که هر گونه اختلال نویز در این مسیر و باعث عدم انتقال درست پیام خواهد شد.

موتور خودروی ۲۰۶ در دو نوع TU3 کلاس ۱٫۴ لیتر و TU5 کلاس ۱٫۶ لیترارائه شده است. همچنین خودروهای زامیاد و پیکان بیشترین نوع خودروهایی هستند که برای جابه جایی بار در داخل و خارج از شهرها از آن­ها استفاده می­شود(23).

در این حالت موتور خودرو که به صورت عرضی قرار دارد به جای حرکت خطی با چرخش زاویه ای و پیچیدن شاسی، بخشی از تتنش را در شاشی جذب می کند و به سمت پایین حرکت می کند تا به داخل کابین حمله نکند که این از ویژگیهای مهم این خودرو در تصادفات به شمار می رود.

یکی از ویژگیهای این گیربکس تیپ ترونیک بودن آن است. BSI یکی از مهمترین قطعات خودروی شماست. وظیفه اصلی آن به عنوان یک Server شبکه, گذرگاهی برای ارتباط و انتقال اطلاعات بین ECU فرستنده تا گیرنده است همچنین کنترل برق اصلی سیستم شبکه بر عهده این مجموعه بوده و برای عیب یابی واسطه ارتباط ECU های دیگر به عیب یاب خواهد بود بدین ترتیب واحد کنترل در هربخش از طریق شبکه ارتباطی خود اطلاعات را به BSI انتقال میدهد و این اطلاعات در اختیار دیگر واحدها قرار گرفته و دستور از پیش تعیین شده اجرا می شود.

بعد از آشنایی با اصول مولتی پلکس نگاهی به اصول رفتار سیستم خودرو ۲۰۶ خواهیم داشت. برای اینکه انرژی این شفت به چرخ های خودرو منتقل شود ، نیاز به سیستم انتقال قدرت می باشد.در خودرو ها این شفت خروجی از موتور وارد مجموعه ای به اسم کلاچ می شود.مشخصات، قیمت و خرید لوله اگزوز مدل p1133 مناسب برای سمند | .خرید اینترنتی لوله اگزوز مدل p1133 مناسب برای سمند و قیمت انواع سر اگزوز متفرقه از فروشگاه آنلاین دیجی کالا.

البته در خودرو سازی از تلفیق این سیستم با سایر تکنولوژی های موجود در این زمینه استفاده می شود. واشر بغل اگزوز قطعهای فلزی در سیستم اگزوز خودرو است که بایستی از مقاومت کافی در برابر حرارت برخوردار باشد. به عبارتی هر قسمت از بخشهایی الکترونیکی مثل موتور ABS ایربک سیستم روشنایی و غیره دارای یک ECU متفاوت است.

در صورتی که سیستم ایربک در آن فعال نیست و از آن هنگام تصادفات جهت قطع برق سیستم انژکتور و فعال کردن پیش کشنده کمربند استفاده می شود. بدنه ۲۰۶ از بخشهای تقویت شده با محدودیتهای تغییر شکل یافته تشکیل شده که در تصادفات باعث کاهش ضربات وارد به سرنشینان می شود.

عمده وظایف دیگر اگزوزها عبارتست از: کاهش آلایندگی، کاهش دما و کاهش صدا. گفتنی است به واسطه طرح کاهش آلایندگی هوا، آزمایش سلامت و کارکرد مناسب مبدل کاتالیست از سال 1391 در معاینه فنی یک مورد اجباری محسوب میشود.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *