حرکت زننده جوان 24 ساله با اگزوز ماشین در ملا عام + عکس

اگر تسمه تایم خودرو به درستی تنظیم نشود و یا از تنظیم اصلی خود خارج شود، در نتیجه در تنظیم بالا و پایین رفتن سوپاپ ها مشکل ایجاد شده و خودرو احتراق مناسبی نخواهد داشت. و حتی اگر همه چیز را به درستی انجام دهید ، هیچ تضمینی وجود ندارد که دقیقاً به نتیجه ای که برای آن تلاش می کردید برسید.

لوله سرتاسری اگزوز خودرو تیبا 2 با کد P2190 اگزوز تیبا به سه بخش تقسیم میشود؛ بخش ابتدایی که در اتصال با موتور است و محل سوار شدن کاتالیزور نیز محسوب میشود. مخصوصا اگر سیستم احتراق درست عمل نکند، عمر کاتالیست کوتاه میشود.

اگر روغن موتور مصرفی خودروی شما دارای کیفیت لازم نباشد، در نتیجه هنگام عمل احتراق، قبل از این که شمع ها اقدام به جرقه زنی کنند، گرمای زیاد سیلندر، باعث ایجاد احتراق خواهد شد و در نتیجه کارکرد خودرو با اشکال مواجه خواهد گردید.

رینگ و پیستون فرسوده باعث می شود تا محفظه احتراق خودرو کثیف شود و در نتیجه عمل احتراق که عامل اصلی شتابگیری و افزایش سرعت خودرو است، با مشکل مواجه شود.

هر کدام از مشکلات بالا، به خودی خود می تواند باعث کاهش شتاب خودرو و در نتیجه تنبل شدن ماشین شود.

اگر خودری شما پمپ بنزین فرسوده و یا خراب داشته باشد، در نتیجه در عمل سوخت رسانی به خودرو با مشکل مواجه می شود که این موضوع سبب می شود در هنگامی که سیلندر به سوخت بیشتر جهت بالا بردن شتاب خودرو نیاز دارد، نتواند به خوبی تامین شود و در نتیجه خودرو شتاب لازمه را نداشته باشد.

چرا که هوای مورد نیاز سیلندرها تامین نشده و عملیات احتراق به خوبی صورت نخواهد گرفت. به عنوان مثال در شهرهایی مثل تهران و جنوب ایران که هوا بسیار آلوده است و آلایندههای مختلفی نظیر ریزگردها در هوا وجود دارد، عمر تمامی فیلترهای موتور سیکلت کمتر شده و به میزان قابل توجهی کاهش مییابد.

ضمن اینکه خودرو در حالت سرد به راحتی استارت خورده و بدین ترتیب عمر باتری و استارت طولانیتر شود. در صورت بروز اشکال در سیستم Shift lock کافی است جا سیگاری را از کنسول بیرون آورده و دست محور بوبین را بیرون کشیده و دسته دنده را از حالت پارک خارج کنیم.

البته میتوان به کمک افزایش دمای موتور و به تبع آن افزایش دمای گازهای خروجی، برخی از این آلایندهها را به حالت مذاب تبدیل و از لوله اگزوز خارج کرد. اگر چه به نظر وسیله ای ساده می آید اما کاربردی اساسی در فعالیت خوب موتور دارد که نبود آن می تواند آلودگی هوا، آلودگی صوتی و افزایش گرمای موتور و محیط و …

اگر مدت های مدیدی است که رینگ و پیستون خودروی خود را چک نکرده اید، پس از اطمینان از درستی تمامی عوامل بالا، اگر همچنان از مشکل کاهش شتاب خودرو رنج می برید پیشنهاد می کنیم حتما رینگ و پیستون خودرو را مورد بررسی قرار دهید.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *