حرکت زننده جوان 24 ساله با اگزوز ماشین در ملا عام + عکس

اگرچه این سنسورها به وفور در بازار قطعات داخلی خودرو یافت میشوند، اما کمتر احتمال دارد که عملکرد درست و دقیقی از آن ها دریافت کنید.

سایلنسر دوجداره ساخت رایا مولد به دلیل ساختاری که دارد فشار گاز ( back pressure ) در آن رخ نداده و سبب کاهش راندمان موتور نمی گردد.

خروجی اگزوز سیلندرهای موتور را بهتر پر می کند. اما خراشیدگی ها یا سوراخ های کوچک را می توان با اپوکسی، وصله ها یا پچ های کوچک تعمیر کرد و یا حتی در نشتی های کوچک می توان از نوار عایق اگزوز استفاده کرد.

هم می توانید از یک پچ کوچک تنها روی سوراخ استفاده کنید و هم می توانید از یک پچ بزرگتر برای تمام طول مسیر اگزوز استفاده نمایید. پورشه؛ برندی که در ایران از محبوبیت خاصی برخوردار است و به دلیل چهره و قابلیت هایش، حساسیت خاصی نیز روی آن می باشد.

به همین دلیل لازم است که حتما در سرویسهای دورهای، این سنسور را چک کرده و در صورت مشاهده هر عیبی، آن را برطرف نموده یا سنسور را به طور کامل تعویض نمایید. حذف کاتالیزور در میان برخی از افراد به دلیل باورهای اشتباه است که تصور می­ کنند با از میان برداشتن کاتالیست، خودرو شتاب زیادی خواهد گرفت و این موضوع بیش­تر در میان جوانان شایع است.

دودهای سیاه خارج شده از اگزوز معمولاً نگرانی زیادی را ایجاد نمیکنند و این موضوع با توازن احتراق کنترل شده توسط ECU در ارتباط است.

اما در غیر این صورت طبق کیلومتر، این سنسور را تعویض نمایید. در دفترچه هر خودرو، زمان مناسب تعویض سنسور اکسیژن آورده شده است.

اما به طور میانگین این زمان هر ۱۵۰ هزار تا ۱۶۰ هزار کیلومتر در نظر گرفته میشود. اونا رو دنبال کنید تا ببينيد از كجا اومدن. با شنیدن صدای پسرونهای درست کنار گوشم شوکه شدم و سر بلند کردم، که با چشمهایی عسلی روشن روبه رو شدم.

اگرچه نمیتوان قدرت پیشرانه یک خودرو را در خشونت ظاهر بیرونی آن یا میزان حجم پیشرانه فهمید، اما گاهی اوقات صدای غرش اگزوز میتواند ما را به میزان اسب بخار تولیدی نزدیک کند. با به کار بردن چنین سنسورهایی، ریسکهای بالاتری به وجود آورده و احتمالا هزینههای گزافی را در آینده میتراشید.

با این همه، با وجود کیفیت پایین قطعات به کار رفته در خودروهای امروزی (به ویژه خودروهای داخلی)، توصیه میکنیم که زودتر از اینها نسبت به تعویض سنسور اکسیژن خودروی خود اقدام نمایید. از آن جایی که سنسور اکسیژن نسبت مستقیم با سوخت دارد، طبیعی ست که پایین بودن کیفیت سوخت ورودی به خودرو، بر طول عمر آن تاثیر مستقیم داشته باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *