2021-5-16 صدای اگزوز ماشین پراید

توجه نکردن به این مسئله می تواند آسیب جدی به موتور وارد سازد. اگر هنگام ترمز کردن صداهای غیر عادی می شنوید، فورا خودروی تان را بررسی کنید چون احتمالا مشکلی جدی برای سیستم یا لنت های ترمز پیش آمده است.

امروز در آی آر میکس صدا دادن ماشین هنگام حرکت را با هم مرور کردیم. اگر صدا را درسرعتهای پایین میشنوید، پمپ هیدرولیک خودرو را چک کنید. هرگز نیازی نیست که برای پیدا کردن پمپ بنزین از مسیر خود خارج شوید.

از علایم کثیف بودن فیلتر بنزین موتور سیکلت این است که چون کثیفی باعث عدم سوخت رسانی مناسب به آن میشود، لذا توان موتور کم میشود و راندمان آن پایین میآید. در بین برخی رانندگان خودروها در مورد محاسن استفاده از سوخت با اکتان بالاتر از مقدار توصیه شده در دفترچه هر خودرو باورهای وجود دارد که البته اشتباه هستند.

اگر تنها موقع دور زدن ماشین صداهای عجیبی می شنوید مشکل می تواند از لاستیک های خودرو باشد. اقلام تهویه کمکی مانند فن خنک کننده رادیاتور و لوله های اگزوز که هوا را به خارج هدایت نموده و موتور ژنراتور را خنک می کند.

اما روند رو به رشد رقبا و نیاز به پیشرانه های قوی تر و با کارکرد نرم تر باعث شد تا هوندا کم کم در کنار افزایش حجم پیشرانه به فکر اضافه کردن تعداد سیلندرها نیز باشد.

فیلترهای هوای معمولی قابلیت خنک کنندگی هوا و در صورت نیاز توان ارائه هوای بیشتر به داخل موتور را ندارند که با این فیلترهای به قول معروف اسپرت این دو ویژگی به موتور افزوده می شود که قدرت و توان موتور را خصوصا در دور موتور بالا، به صورت چشم گیری افزایش می دهد.

برای این کار نیاز به یک آچار آلن هست تا بتوان تنظیم میزان صدای آن را انجام داد. همچنین استفاده از یک سراگزوز، هم باعث زیبا شدن بیشتر اگزوز و هم بزرگ شدن قطر خروجی دهانه اگزوز خودروی شما خواهد شد.

یکی از شرکت هایی که با افزایش تقاضای خودرو می تواند پیشرفت رو به رشدی داشته باشد شرکت اگزوز خودرو خراسان می باشد. صدای غرش اگزوز به معنای چیست؟ تنظیم صدای توربوساند باید با توجه به حجم موتور و فشار گاز خروجی اگزوز انجام گیرد.

هنگامیکه مایعی زیر اتومبیل خود مشاهده میکنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دقیقا بررسی کنید آن چیست.

گاهی باید کل مسیر خروجی دود که شامل قطعاتی مثل رزوناتور، کاتالیزو و امثالهم هست را بررسی کنید تا مشکلات احتمالی را کشف کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *