چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

خب پس این صدا فیک است. اگزوز خودرو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای یک طول عمر مفید می باشد.

همانطور که می دانید، تمامی قطعات خودرو دارای یک عمر مفید هستند و پس از اتمام این دوره، عملکرد اولیه خود را از دست داده و در نتیجه روی کارایی خودرو تاثیر می گذارند.

گاهی اوقات صدای شبیه انفجار، تیر و ترقه از اتومبیل یا موتورسیکلت های عبوری شنیده می شود اگر این صدا در موقع کم کردن گاز نیز شنیده شود ممکن است به علت وجود سوراخ در سیستم اگزوز باشد. گاهی اوقات زمانی که می خواهیم شتابی به خودرو بدهیم پدال گاز را نا به جا فشرده و در این زمان خودرو دچار پس زدگی می شود و صدایی مانند عطسه یا انفجار در هواکش آن شنیده خواهد شد.

برای این که اگزوز ماشین سوت بکشد، بهتر است یک سر اگزوز خریده و آن را در انتهای اگزوز فعلی نصب نمایید.

اگر سوراخ بزرگ تر بود، باید یک تیوب بزرگ سیمان صدا خفه کن اگزوز تهیه کنید. 2. شمعهای سوزنی تک پلاتینه را هر ۱۰ هزار کیلومتر سرویس و فیلر، هر ۵۰ هزار کیلومتر تعویض کنید.

البته به جای خرید سایلنسر می توانید خودتان با استفاده از یک قوطی نوشابه، در ظرف مربا، و سیم ظرفشویی آن را در خانه بسازید. در مقایسه با مدل قبلی، صدای این مدل اگزوز به مراتب قابل تحملتر است و فقط موتور صدای بیشتری از خود تولید میکند و همین طور تغییر محسوسی در گاز خوردن ایجاد میگردد.

به دنبال نشانه هایی نظیر خراش، ترک خوردن یا شکستگی، فرسودگی و یا سوراخ شدگی باشید. دو رقم بعد مشخص کننده این می باشد که قطعه در بخش ابتدایی، میانی یا انتهایی قرار می گیرد که کد 11 برای محل نصب موتور، 22 برای بخش میانی و 33 برای بخش انتهایی اگزوز می باشد.

• برای چک کردن سردی یا گرمی اگزوز، روی کاپوت دست بگذارید. طراحان و سازندگان اتومبیلها هم معمولا سعی میکنند در این حوزه سختگیری زیادی کرده و برای این لولهها از استانداردهای بالایی استفاده کنند. در سرعتهای مطلوب ، دمپر خروجی را برای جریان مستقیم باز می کند و موتور به دلیل افزایش تهویه سیلندرها حداکثر گشتاور را ارائه می دهد.

کثیفی سنسور اکسیژن: زمانی که میزان گازهای خروجی از محفظه احتراق خودرو به هم میخورد و به اصطلاح سنسور اکسیژن خراب میشود، ممکن است خودرو هنگام درجا کار کردن پت پت کند.

هنگامی که پنجره های پلاستیکی نصب شده، آنها باید دستگاه میکرو تهویه فراهم می کند. همچنین آن دسته از رانندگانی که از خودروی خود روزانه استفاده های مقطعی دارند نیز با خرابی بیشتری مواجه شده و علائم خرابی اگزوز در خودروی آن ها زودتر دیده می شود.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *