چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

هنگام استارت زدن باید ترمز زنجیر را نیز درگیر کنید. علت ریپ زدن موتورسیکلت چیست؟ به همین علت یکی از نشانه های پارگی و یا سوراخ شدن اگزوز، همین تغییر صدای خودرو می باشد که بسیار شایع نیز هست.

داخلی اگزوز کاهش میابد سرعت این گازها در داخل اگزوز کم میشود و صدای زوزه موتور کاهش میابد … به همین دلیل در هر خودرویی ممکن است سیستم های پیچیده لوله های اگزوز به همراه تعدادی رزوناتور و منبع اگزوز ، استفاده شود.

درست نبودن نسبت ترکیب سوخت با هوا و وجود یک ایراد برقی میتواند چنین مشکلی را به بار بیاورد. فقط باید توجه کند زمانی که ساسات را کشیده است اگر زیاد هندل بزند یا فراموش کند ساسات را بخواباند سوخت زیادی وارد سیلندر میشود و در نتیجه سر شمع را خیس مینماید.

سیم شمع را دوباره متصل کنید و فیلتر هوا و درپوش را سر جایش قرار دهید. بعد با یک دستمال تمیز سر شمع را تمیز کنید و آن را سر جایش قرار دهید.

هر دو مورد عاملی هستند که میتوانند نیروی موتور را کاهش داده و از عملکرد مناسب آن بکاهند. برای درآوردن شمع باید در ابتدا درپوش فیلتر هوا و بعد از آن خود فیلتر هوا را خارج کنید تا فضای کافی برای دسترسی به شمع را داشته باشید.

خارج شدن بیش از اندازه دود از اگزوز و نیز سوختن ناقص بنزین میتواند نشان دهنده این باشد که سوخت زیاد وارد موتور شده است و یا این که شمعها به خوبی جرقه نمیزنند.

سپس باید سیم شمع و بعد خود شمع را خارج کنید. در این روش تمام محیط داخلی اگزوز خالی شده و قاعدتا در نبود انبارهای داخل اگزوز، صدایی بلندتر و به عبارتی وحشتناکتر تولید میگردد و باید گفت که بسیار غیرقابل تحمل است.

در مرحله بعد باید ساسات را بخواباند و دوباره هندل بزند. 5. مرحله ششم: برشهای شیب دار را در پارچه فلزی ایجاد کنید.

اگر از این دستورالعمل پیروی کنید دیگر با خفگی موتور دو زمانه مشکلی نخواهید داشت. چرا که به محض خفگی میتوانید مشکل را حل کرده و موتور را روشن کنید. هنگامی که لایه ضخیمی دوده روی مبدل ایجاد شود یا به دلیل وجود سوخت اضافی سوزانده نشده در درون اگزوز، دمای زیاد تولید شود و مواد داخل مبدل ذوب شوند انسداد جزیی درون مبدل اتفاق می افتد که باعث عدم خروج صحیح گازهای خروجی خواهد شد.

در اثر این افزایش سرعت و زاویه پره ها، مکش هوا به وجود می آید که این مکش باعث کشیده شدن آهسته هوا از کل محیط به محدوده اگزاست فن می شود و جابجایی هوا به وجود می آید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *