چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

تعویض اگزوز اجازه میدهد برای فرار از گازهای خروجی مسیر سریعتر و کارآمدتری وجود داشته باشد. پژوهش­های اپیدمیولوژیک نشان داده که ارتباط منسجمی بین آلودگی هوا، علایم تنفسی، کاهش عملکرد ریه، برونشیت مزمن و مرگ و میر وجود دارد (21 و 22). در این راستا آلودگی هوا به عنوان مبحث محیطزیستی مهم و اساسی همواره مورد تاکید متخصصان و برنامه­ریزان سلامت شهری بوده است (21). با توجه به تاثیر چشمگیر وسایل نقلیه موتوری در ایجاد آلودگی هوای کلان شهرهای ایران، نرخ بالای تولید این وسایل در کشور و انتشار گازهای سمی توسط آن­ها لزوم بررسی همزمان مباحث آلودگی هوا و تاثیر آن بر سلامتی انسان ضروری به نظر می­رسد.

حالتهای اگزوز قطعاً باعث کاهش انتشار گازهای گلخانهای و آلودگی هوا میشوند. بیت ران – کاتالیست قطعه ای در مسیر خروج گازهای موتور است که بین انباره لوله اگزوز و منیفولد خروجی دود قرار می گیرد.

برای این منظور می توانید نوع صدای سر اگزوزها را از بخش راهنمای محصول مربوط به آنان مشاهده نمایید و یا از فروشنده در خصوص نوع صدای خروجی این قبیل از محصولات اطلاعاتی کسب نمایید.

توجه داشته باشید که هوا به راحتی وارد موتور شود و هنگامی که پیستون پایین می رود در مرحله مکش ، مقاومت هوا می تواند مقداری از قدرت موتور را از بین ببرد.

یکی از این ابزارها و تکنیک ها، استفاده از مبدل های کاتالیستی سه منظوره در مسیر اگزوز خودروها می باشد. در اصطلاح دستگاه اگزاست فن از یک فن تشکیل شده که البته بر خلاف فن های معمولی می باشد و به جای دمیدن هوا ان را به سمت خود می کشد و در واقع از محیط خارج می کند.

یا به عنوان مثال، برای شاهزاده های کریستال، بسیاری از تنظیمات گرایان از یک بانک جداگانه و آداپتورهای جداگانه استفاده نمی کنند، یعنی نازل های خروجی خود را خنک کننده ها هستند.

از طرفی موتور خودرو بهتر نفس میکشد بنابراین قدرت بیشتری ایجاد میکند. اگزوز جدید میتواند فشار برگشتی را افزایش دهد که باعث ایجاد گازهایی میشود که موتور سختتر کار میکند و بر عملکرد آن و افزایش راندمان سوخت تأثیر میگذارد، از طرفی مسافت پیموده شده نیز رشد میکند.

از طرفی طول عمر سیستم اگزوز بهبود مییابد. عملکرد خوب خودرو به نوبه خود همه چیز را در مورد عملکرد موتور بهبود میبخشد: گشتاور، اسب بخار و سر و صدای آن.

برای کسی که صاحب یک ماشین قدیمی است، نصب اگزوز جدید باعث میشود که ماشین دوام بیشتری داشته باشد زیرا سیستم اگزوز جدید معمولاً از استیل ضد زنگ ساخته شده است که هرگز به مرور زمان زنگ نمیزند، برخلاف سیستمهای قدیمیتر که اغلب به دلیل زنگ زدگی نیاز به تعویض منظم دارند.

هنگامی که هوا به راحتی میتواند داخل و خارج شود، میتوان قدرت موتور را به سمت سایر کارکردها سوق داد. در خودرو جهت باد رادیاتور از بیرون رادیاتور به سمت موتور دیزل است در حالی که در دیزل ژنراتور، جهت وزش باد برعکس است و از سمت موتور دیزل به سمت بیرون رادیاتور است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *