چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

خودروهای تولیدی جدید، مجهز به سیستمهای پیشرفته ترمز ضد قفل (ABS) هستند که یکی از مزایای آن جلوگیری از قفلشدن چرخها در هنگام ترمزگیری شدید بر روی سطوح لغزندهای همچون جادههای برفی و یخزده است که این امر باعث کاهش احتمال تصادفات شدید و عملکرد صحیح سیستم فرمان شده و مانع انحراف خودرو میشود.

درصورت بروز ایراد درسیستم ترمز یک لامپ اخطار در جلو آمپر روشن میشود که در این صورت سیستم ترمز ضد قفل به شرایط ترمز معمولی میگردد. در صورت عملکرد ضعیف سیستم ترمز یا همان پایین رفتن بیش از حد پدال ترمز، احتمال نشتی روغن در مدار سیستم وجود داردکه در این صورت میبایست حتما به نمایندگیهای مجاز در سراسر کشور مراجعه شود.

چون دلیل سوختن موتور اتومبیل تنها از بیروغنی نمیتواند باشد، بلکه حرارت بیش از حد نیز موجب خسارات قابل توجهی به موتور میشود. این در حالی است که درگذشته سیستم ترمز خودرو تنها به لنتها، کفشکها و روغن ترمز خلاصه میشد.

سیستم ترمز ماشین یکی از سیستمهای بسیار مهم و فوق ایمنی در تامین امنیت جانی سرنشینان خودرو است که علاوه بر اهمیت خود آن، نحوه ترمزگرفتن درهنگام رانندگی و جلوگیری از بروز تصادفات نیز اهمیت ویژهای دارد.

یکی از این دلایل استفاده از فلز در خودرو ، جلوگیری فلزات از برق گرفتن انسان در هنگام صاعقه ، رعد و برق و یا حتی برخورد با یک تابلوی برق است.

کاتالیست های خودرو با تصفیه ی گازهای سمی خروجی خودرو تا ۹۰% از پخش این دودهای سمی در هوا جلوگیری می کنند. البته اتومبیلهائی که عهدهدار انجام امور حمل و نقل عمومی هستند مانند: اتوبوس، مینی بوس، تاکسی، وانت، کامیونهای باری و ماشینآلات سنگین از قبیل لودر ـ بولدوزر ـ گریدر و بیل مکانیکی چون بیشتر کار میکنند، غیر از اینکه در زمان شروع به کار خود باید روغن از نظر مقدار و غلظت کنترل شود و در میان کار نیز کیفیت روغن از همه نظر مورد بازدید قرار گیرد، برای تعویض روغن لازم است که موتور مقداری حرارت ملایم داشته باشد تا تمامی روغن بتواند به راحتی تخلیه شود استفاده از زدن تک استارت در زمان تعویض روغن بنابه دلایلی که بعداً ذکر خواهد شد کار صحیحی نمیباشد.

در صورت روشن ماندن لامپ اخطار به صورت دایم برای رفع ایراد به شبکه نمایندگیهای مجاز در سراسر کشور مراجعه نمایید. پیشنهاد میشود از لنت ترمزهای استاندارد با بستهبندیهای معتبر ایساکو استفاده نمایید. در مورد اگزوز برای کم صدا تر کردن موتور / به نظرتون از اگزوز روان میشه استفاده کرد؟

سرعت مصرف این قطعه بسته به نوع قطعه، نحوه رانندگی و شرایط استفاده از خودرو متفاوت است. در زمان ترمز گرفتن، طول مسیر ایستادن به اندازه مجذور سرعت افزایش مییابد.

از علایم نشاندهنده زمان مناسب تعویض لنت ترمز، روشنشدن چراغ اخطار اتمام لنت در جلو آمپر است. در این سیستم قطعاتی همچون روغن ترمز، لنت ترمز، دیسک ترمز از اهمیت بهسزایی برخوردار هستند. یکی دیگر از قطعات مهم در سیستم ترمز که باید در بازدیدهای دورهای مورد توجه قرارگیرد، لنتهای ترمز هستند.

با توجه به نفوذ بخار و تشکیل قطرات آب و کاهش عملکرد سیستم ترمز ضروری است، طبق توصیه کارخانه سازنده خودرو پس از ۲ سال و یا طی نمودن ۴۰ هزار کیلومتر نسبت به تعویض کامل روغن اقدام و هواگیری دقیق صورت پذیرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *