چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

روشن شدن چراغ چک می تواند یکی از نشانه های از کار افتادن کاتالیزور باشد. البته باید گفته شود که روشن شدن چراغ چک می تواند به علل دیگری نیز مربوط باشد، اما با از کار افتادن کاتالیزور، سنسور اکسیژن دیتاهایی که با معیارهای موتور همخوانی ندارند را به ECU ارسال می کند که در پی آن ECU چراغ چک را روشن می کند.

علائم زیر نشان دهنده خراب شدن این قطعه شده است که در صورت وقوع این علائم باید هر چه زودتر آن را با نمونه جدید جایگزین کنید . کشنده فاو تک محور در جاده های کشور در حال حرکت می باشد .

یکی از سریع ترین روش ها که بدون نیاز به تعمیرگاه و دانش فنی خاصی می توانید انجام دهید ،خرید و استفاده از محلول شستشوی کاتالیست و سنسور اکسیژن است که به راحتی آن را به یک باک(مخزن)سوخت پر اضافه کنید و پس از آن شروع به حرکت کنید.این نوع محلول ها به مرور زمان کاتالیست و سنسور اکسیژن را از آلودگی پاک و احیا(نوسازی) می کنند .

یک بلندگو کوچک تهیه نمایید و باتری را درون آن قرار دهید. در خطوط تولید عدم پیشرفت یک قسمت باعث خوابیدن یا عدم پیشرفت کل خطوط می شود سپس هماهنگی در ارائه ی تغذیه ی خطوط بعدی از اهم وظایف خطوطی است.

2- رگلاتور کنترل فشار سوخت نمیتواند به خوبی فشار مرتبط با جریان سوخت را تحت کنترل داشته باشد که در نتیجه منجر به پمپ بیش از حد سوخت و احتراق نامناسب خواهد شد.

از کار افتادن شمع ها (Spark Plug)، انباشته شدن دوده در پشت سوپاپ ها و نشتی سوخت و هوا باعث ورود هیدروکربن نسوخته به درون اگزوز می شود. تعداد بسیار کمی از شرکت های اروپایی توانایی تولید و فرمولاسیون چنین محلولی را دارند یکی از معتبر ترین برند های اروپایی در این زمینه شرکت گات (GAT) آلمان می باشد که از تمامی خودروسازهای بزرگ اروپایی تاییدیه های لازم برای فروش مکمل های روغن، سوخت، اکتان بوستر و انواع مکمل روغن را دارد،همچنین از استاندارد TUV اتحادیه اروپا نیز پیروی می کند.اکیدا توصیه می گردد به هیچ عنوان از محصولاتی که استاندارد های لازم را ندارند و تولید کننده آن ها نامشخص یا در ایران نمایندگی و مرجع مشخصی ندارند استفاده ننماید.چون در بسیار از موارد خسارت های سنگینی به مالکان خودرو وارد نموده اند.همچین به هیچ عنوان شست و شوی کاتالیزور با اسید،جوهر نمک و .. پیشنهاد نمی شود چون باعث از بین رفتن فلزات فعال داخلی مبدل کاتالیست می شود،در عکس زیر کاتالیزو یا مبدل کاتالیست خودرویی را قبل و بعد از مصرف مکمل یا محلول شست و شوی کاتالیزور GAT CAT Clean مشاهد می کنید.

اثر مخرب ورود هیدروکربن نسوخته به درون کاتالیزور این است که این هیدروکربن ها درون کاتالیزور مشتعل می شوند و این اشتعال موجب آسیب رسیدن به شبکه سرامیکی می شود. کم شتاب شدن خودرو نسبت به گذشته به خصوص در سربالایی ها از نشانه های از کار افتادن کاتالیزور است.

21 – عدم استفاده از عینک ، حین رانندگی برای کسانی که در گواهینامه آنان رانندگی با عینک درج شده است . برای انجام این کار، ما یک فولاد ضد زنگ ورق را خریداری می کنیم، ما آن را به لوله تبدیل می کنیم، عناصر فردی جوشکاری قوس آرگون را پیوند می دهیم.

خوشبختانه امروزه اکثر وسائل نقلیه مجهز به مبدل های کاتالیزوری هستند که مواد شیمیایی مضر خروجی از اگزوز خودروها را به گازهای بی خطری همچون بخار آب تبدیل می کنند. در صورت از کار افتادن این قطعه بسیاری از گازهای سمی وارد محیط زیست می شوند و اثرات مخربی بر روی آن می گذارند.

در یکی از شیلنگهای ترمز نشت وجود دارد. خشک شدن سیم ها یا وایرهای (Wire) انتقال دهنده انرژی الکتریکی به کوئل، بروز مشکل در کوئل و تقسیم نکردن مناسب الکتریسیته توسط دلکو (البته این مشکل در خودروهای قدیمی که کاربراتور بودند وجود دارد) می تواند از رسیدن انرژی الکتریسیته مورد نیاز به شمع ها جلوگیری کند و در نتیجه، مقداری از هیدروکربن های موجود در سیلندر نسوخته باقی بمانند و وارد اگزوز شوند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.