چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

همه تولید کنندگان ما این سیستم ها را با استفاده از جریان هوا پیشرفته و تجهیزات اندازه گیری صوتی طراحی می کنند، بنابراین شما می توانید ترکیبی از لوله / خنک کننده را ارائه کنید که بیشترین قدرت را با بهترین کیفیت صدا ارائه می دهد.

۴-در حالت روشن (چه ساکن و چه در حال حرکت)، با هر بار فشار دادن گاز و رها کردن آن، صدای تقه شنیده می شود.

کار اگزوز انتقال این گاز و حرارت ایجاد شده از طریق قطعه ای در انتهای وسیله نقلیه است و همین طور مسئولیت کنترل صدای موتور را نیز بر عهده دارد.در کل باید گفت که اگزوز سه وظیفه عمده دارد:کاهش آلایندگی، کاهش دما و کاهش صدا.اما تغییر صدای اگزوز موتورسیکلت، یکی از کارهایی است که بسیاری از دارندگان این وسیله نقلیه موتوری، انجام می دهند.

ورود حجم زیادی از بنزین به محفظه موتور و سرعت زیاد احتراق در اثر فشردن پدال گاز هنگامی که موتور سرد است منشا بسیار از این صداها به شمار می رود.

او برای من گفت که چون مدت زمان زیادی بیکار بوده است مجبور شده برای تامین هزینههای زندگیاش به فکر کاری باشد. جوان بسیار سادهای بود، میگفت به اتفاق دوستم به یکی از شهرهای شرقی رفتیم و من را به مکانیکی که کارهای خلاف هم میکرد معرفی کرد و او هم برای خودروی من دو اگزوز اضافه نصب کرد.

باز هم به او گفتم نمیخواهم این کار را بکنم و از طریق معتاد کردن جوانان زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهم، اما دوستم به من گفت که از چند روحانی پرسیده است و آنها گفتهاند که این کار حرام نیست و هر کس مواد جابهجا کند به معنای این نیست که گناهکار است.

در همین زمان بود که دوباره دوستم را دیدم. بعد از محاکمه، پسر جوان را به 10 سال حبس و پرداخت جریمه در حق دولت محکوم کردم، اما ماشین را توقیف نکردم، چراکه این ماشین تنها منبع درآمد این خانواده بود.

آنها تایید کردند که این پسر واقعا فقیر است و باید چند نفر دیگر را هم بجز خودش اداره میکرده است.

اگزوز می تواند از این تاثیرات منفی جلوگیری کند و گازهای خطرناک خودرو را به حداقل برساند بنابراین نقش آن هم برای خودرو و هم برای محیط زیست و انسان مهم است و بهتر است به معیوب بودن آن توجه شود.

اغلب برای توقف خودرو احتیاج به چند بار ترمز گرفتن است. ناگفته نماند که برای کاهش تولید آلاینده NOx در موتور، از روشی به نام EGR نیز استفاده میشود. کاهش میزان اکسیدهای نیتروژن (NOx) ناشی از احتراق استفاده میگردد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *