چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

2. نشتی اتصالهای آبی یا مجاری گذرنده آب: رادیاتور قطعه ای است که میتواند به طور ناگهانی نشتی پیدا کرده و خودرو شما را به حاشیه خیابان بکشاند.

البته گازهای دیگری نیز هستند که همچنان از اگزوز خودروها خارج می شوند و برای محیط زیست مضر هستند ولی میزان آنها بسیار ناچیز می باشند و هرچه استانداردهای آلایندگی سخت گیرانه تر می شود، کیفیت سوخت ارتقاء پیدا می کنند، تکنولوژی ساخت قطعات افزایش می یابد و طراحی موتور ها تغییر می کند، میزان گازهای مضر که از اگزوز خودروها خارج می شوند نیز کاهش می یابند.

توضیح مترجم: PCV یک ولو یا شیر یک طرفه است که در محفظه میل لنگ نصب می شود و به گازهای داخل محفظه میل لنگ اجازه می دهد خارج شوند. چک کردن لوله های سیستم pcv که روی موتور هست و کارش جمع کردن بخار روغن و بخار بنزین از محفظه ی میل لنگ و فرستادنش به منیفولد هوا برای سوختن در سیلندرها هست .

زمانی که آلارم یا چراغ هشدار دما روشن میشود و یا زمانی که حرارت بالای داشبورد خودرو زیاد میشود، نشاندهنده این موضوع است که در سیستم خنک کننده خودرو مشکلی به وجود آمده که میتواند هر یک از دلایل ذکر شده در بالا باشد.

هر گونه اختلالی در عملکرد سیستم خنک کاری میتواند عواقب بسیار وخیم و جبران ناپذیری را در پی داشته باشد که متاسفانه برخی از رانندگان خودروهای سواری و وانت، نسبت به این مساله آگاهی کافی دارند.

این قطعه هر روز و هر لحظهای که از خودرو استفاده میکنید، کار خواهد کرد. لیکن در هر دوی این موتورها چهار عمل اصلی انجام میگردد که عبارتند از مکش یا تنفس – تراکم – انفجار و تخلیه اما بر حسب نوع موتورها ممکن است این مراحل مجزا و یا بصورت توام انجام گیرند.

در برخی از اوقات خرابی فشنگی آب باعث بالا رفتن درجه آب می شود، اما همیشه اینطور نیست و ممکن است علت بالا رفتن درجه آب خودرو شما، نبودن یا کمبود آب داخل رادیاتور باشد که توصیه می شود سریعا خودرو را متوقف کرده و اقدامات لازم را که در بخش دیگر این مقاله آموزش می دهیم انجام دهید.

علت کم کردن آب رادیاتور در خودرو را در بخش بعدی این مقاله توضیح خواهیم داد و شما راننده عزیز ابتدا باید از علائم کم کردن آب رادیاتور خودرو اطلاع داشته باشید که اگر با نشانه های کم شدن آب رادیاتور ماشین آشنا نباشید و خیلی خوش شانس باشید، کم کردن آب رادیاتور به سوختن واشر سرسیلندر منتهی شود و در صورتی که با رادیاتور بدون آب رانندگی کنید منجر به سوختن موتور خودرو و گریپاژ کردن پیستون ها شود که در این صورت یک خرج چند میلیونی روی دست شما خواهد زد.

البته نمیتوان گفت که کاتالیست خودرو، صد درصد آلایندگیها را به خود جذب میکند؛ اما بخش زیادی از آن را در حدود ۹۰ درصد، فیلتر میکند. قیمت منبع اگزوز پراید دوگانه سوز نیز در ارزان ترین حالت ممکن ۲۳۰ هزار تومان است اما میتواند تا ۳۰۰ هزار تومان نیز بالاتر برود.

اگر مایع خنک کننده در حال جوشیدن است، تا زمانی که خنک نشود کاری نکنید. بدنه انباره عقب اگزوز موتورها بهطور معمول از ورق روغنی موسوم به «استی۳۷» که ضخامت آن ۱/۴ میلیمتر است، ساخته میشود.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *