چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

با توجه به تمام زیان هایی که خودرو بر جوامع تحمیل می کند، عاقلانه است که در رابطه عاطفی خود با اتومبیلمان بازنگری کنیم. در ابتدای کار کمی شک داشتم که بتوانم بدون ماشین زندگی ام را بچرخانم.

تا اینکه بالاخره در سال 1992 با چند نفر آشنا شدم که بدون اتکا به خودرو زندگی می کردند و خیلی راضی به نظر می رسیدند. حداقل در دنیای پرازدحام شهر که به نظر می رسد هر روزه گسترده تر می شود، ماشین به ما احساس ایمنی در محیطی شخصی که متعلق به خود ماست می دهد.

آنها پای پیاده، با دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی به هر کجا که می خواستند می رفتند و اصلا احساس نمی کردند که با کنار گذاشتن خودرو، ایثار کرده اند.

با اینکه در آن زمان در منطقه ای نیمه روستایی زندگی می کردم، جایی که فاصله من با نزدیک ترین شهر 6 کیلومتر و با مرکز شهرستان 32 کیلومتر بود، به تجربه دیدم که ترکیبی از دوچرخه سواری، سفر با اتوبوس، و گاه تاکسی و یا همراه شدن با دوستانی که با اتومبیلِ خود عازم شهر بودند، تمامی نیازهای من به حمل و نقل را مرتفع می کرد.

باید بیشتر در مورد تجربه خودم با اتومبیل برایتان بنویسم: چند وقتی بود که آگاهی من در مورد زیان های گوناگون خودرو موجب شده بود که در مورد استفاده از اتومبیل احساس ناجوری داشته باشم.

یکی از موارد مهم و اثر گذار در احتراق صحیح و درست موتور، ورود و حضور اکسیژن و در واقع هوای سالم به داخل موتور می باشد که به این منظور از فیلتر های هوا استفاده می شود. بدین منظور است که تولید و عرضه یک اگزوز برتر مبتنی بر دانش و طراحی عملی، ضمن کاهش آلودگی های صوتی و شدت صدا در حد شنوایی مجاز و کاهش و انتقال حرارت ناشی از احتراق در موتور، سازگاری با محیط زیست و کاهش آلودگی های تنفسی، با ایجاد فشار برگشت مناسب بر شرایط عملکردی موتور و مصرف بهینه سوخت نیز اثر گذارده و ضمن فراهم آوردن شرایط احتراق کامل در موتور خودرو، کاهش مصرف سوخت و صرفه جویی های ارزی و اقتصادی زیادی را نیز نصیب کشور می نماید.

مثلا تصادفات رانندگی بزرگترین قاتل کودکان است و دودی که از اگزوز ماشین ها خارج می شود موجب پدیده گلخانه ای و تغییرات آب و هوایی شده است. پس از گذشت یک سال از جدایی امتحانی ما، من تعداد سفرهایی که در طی سال با اتومبیل کرده بودم را حساب کردم و دیدم که این تعداد سفر واقعا هزینه هایی را که برای عوارض، بیمه، نگهداری و تعمیر و استهلاک متحمل می شدم را توجیه نمی کند.

به این ترتیب، همه شواهد و قرائن نشان میدهند، هوراکان بهترین محصول از کمپانی لامبورگینی است که تاکنون تولید شده است. تولید و مصرف رنگ های پودری الکتروستاتیک در دهه 1960 در صنایع مختلف به عنوان جایگزین برخی رنگ های مایع در سطح جهانی گسترش یافت و این رنگ ها روی سطوح به صورت پودر خشک اعمال شده به عنوان رنگ های تزیینی(Decorative) و هم به عنوان پوشش حفاظتی(Protative) مصرف می شوند.

اما در این حادثه، یک دستگاه تسلا S که با سرعت بالا در حال حرکت بود، با یک قطعه بر روی جاده برخورد میکند؛ در نتیجه این اتفاق، باتری سوراخ شده و جرقه میزند.

Cosworth همچنین کد پروژه “WAB” را برای توسعه هد سوپاپ 2.5-16 درست مانند آنچه که برای هد سوپاپ 2.3-16 انجام می دهند ، فهرست می کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *