چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

همچنین سعی شده تا با الگو برداری از خودرو رنو ساندرو ،یک جلو پنجره زیبا و عامهپسند برای ساینا طراحی شود.

موتورسیکلتی که اگرچه اصالت آن به چین باز می گردد، اما با توجه به کیفیت ساخت قابل قبول و عملکرد فنی مناسب توانسته نظر مثبت بسیاری از خریداران را جلب کند.

این طراحی جدید کاواساکی KIPS نام گرفت که کوتهنوشتی بود برای Kawasaki Integrated Power-Valve System (“سیستم پاور-والو (سوپاپ-پرتوان) یکپارچه کاواساکی”). به این ترتیب بخشی از گازهای خروجی اگزوز پس از سرد شدن و فشردهتر شدن در مسیر هوای ورودی موتور وارد میشوند و میتوانند با کاهش دمای احتراق، تولید NOX را کاهش دهند.

همچنین در مقایسه با همردههای خود نیز جذاب نبوده و بههیچوجه نمیتوان ظاهر جلو آن را متناسب با سلیقه یک جوان مدرن امروزی در نظر گرفت. در این حالت احتمال نشتی دود نیز وجود دارد.

دوشاخ عقب این موتور باسیستم تنظیم قدیمی همان موتورسیکلتهای هندا ۱۲۵ می باشد و تنظیم می گردد و نشان میدهد که خیلی سریع باید زنجیر چرخ را تنظیم کنید.

چه تفاوتهایی در بخش عقب تیبا ۲ و ساینا وجود دارد؟ البته بدون شک سایپا بهخوبی توانسته در نمای عقب تیبا، آن را از یک خودرو سدان به یک اتومبیل هاچبک تبدیل کند.

تعداد سیلندرها را 2 برابر میکنیم و از خودروهای کوچک FWD به پیکاپ فول سایز تغییر جهت میدهیم. در نمای جلو پنجرههای خودرو، ساینا ظاهر بهتری داشته و دیگر آن پنجره کوچک تیبا را در جلو اتومبیل مشاهده نمیکنیم. در نمای کناری این خودرو میتوان ذات مشترک آن را با تیبا ۲ مشاهده کرد.

نمای درب و مخصوصا ستونهای ساینا، شباهت زیادی با تیبا دارد ولی سایپا سعی کرده تا با حذف یا اضافه کردن یکسری جزئیات این مشابهت را کمتر کند. ماه هیچوقت پشت ابر نمیماند و این ضربالمثل کاملا متناسب با شرایط ظاهری ساینا است.

ساینا یک خودرو سدان و تیبا ۲ یک اتومبیل هاچبک است که هر دو خودرو، سبک متفاوتی را در پیش گرفتند و نمیتوان آنها در این مورد مقایسه نمود. زیرا کاتالیزور یک سنسور اکسیژن دارد که اکسیژن مورد نیاز برای احتراق سوخت را با کمک (ECU) یا مغز هوشمند خودرو تنظیم و کنترل می کند و با تنظیم مکش هوا، احتراق سوخت با میزان دور موتور متناسب می شود.

با مقایسه ساینا و تیبا ۲ در بخش ظاهر جانبی، میتوان بزرگترین تفاوت را در آینههای بغل این دو اتومبیل در نظر گرفت.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.