چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

اگزاست فن های صنعتی با نیروی برق کار میکنند؛ رویه کلی آن شامل جریان برق است که از میان سیستم آن عبور میکند و موتور را به چرخش درمیآورد و در نتیجه، پرههای اگزاست فن نیز به حرکت درمیآیند .

از این رو وزن 360 کیلوگرمی این موتورسیکلت نیز چندان مشکل ساز نبود و این پیشرانه قادر بود تا یک حرکت آرام و پیوسته را برای این موتورسیکلت تورینگ به همراه داشته باشد.

دولتها حتی مالیاتهای کمتری روی این خودروها وضع کردهاند تا خریداران را به انتخاب پیشرانههای دیزلی ترغیب کنند. فن کانال را می توان در هر نقطه نصب شده است. اجزای اصلی این تکنولوژی شامل کاتالیست، انژکتور ادبلو، مخزن ادبلو، سیستم کنترل اندازه گیری و پاشش ادبلو می باشد که به عنوان مغز سیستم عمل می کند.

این ماده به عنوان بخشی از کاهش کاتالیتیک انتخابی SCR بکار میرود. ماده 82 ـ وسايل نقليهاي كه درحدود ضوابط مندرج در پيوست شماره 3 اين آييننامه حمل بار ميكنند بايد داراي شرايط زير باشند: الف ـ شبها دو چراغ قرمز در آخرين نقطه دو طرف عقب بار نصب نمايند به طوري كه از فاصله 150 متري دو طرف و عقب وسيله نقليه ديده شود.

همچنين ريختن هرگونه زباله، ضايعات و اشيا، آب دهان و مانند آن از درون خودرو به وسيله راننده و يا سرنشينان ممنوع است. با تزریق میزان کمی ادبلو به داخل اگزوز شاهد تبدیل ذرات سمی به آب و اکسیژن خواهید بود.

ادبلو به اگزوز خودرو تزریق شده و با گاز نیتروژن اکسید واکنش داده و آن را به عناصر بیضرر نیتروژن و اکسیژن تبدیل میکند.

در سال ۲۰۱۷ مطالعهای توسط دانشگاه لیدز انگلستان انجام شد و دانشمندان به این نتیجه رسیدند که میزان نیتروژن دیاکسید سمی تولیدی توسط فولکسواگن پولو مجهز به پیشرانه ۱٫۴ لیتری دیزلی به اندازهی آلایندگی یک کامیون مجهز به پیشرانه دیزلی ۱۳ لیتری دارای سیستم ادبلو میباشد!

منبع اگزوزهای دارای فیلتر باید حداقل سالی یکبار(بسته به مصرف) و یا در کاربردهای امرجنسی چند سال یکبار تعویض گردند.

در این حالت سوت خفیفی به صدای خودرو اضافه میشود که البته بعد از گذشت چندین ماه به منبع اگزوز صدمه زده و باید آن را تعویض نمود. این واشر بین سرسیلندر و منیفولد اگزوز مورد استفاده قرار میگیرد که با هر بار باز و بسته شدن منیفولد باید این واشر تعویض گردد.

تقریبا تمامی سازندگان خودروهای سنگین دیزل از این سیستم برای کاهش آلاینده های حاصل از احتراق استفاده نموده و سایر تکنولوژیهای مشابه از نظر فنی و اقتصادی قابل رقابت با این تکنولوژی نمی باشند. منبع اگزوز خودرو یکی از قطعات مهم و ضروری در خودروهای سبک و سنگین محسوب میشود.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *