چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

در دستگاه چهار گاز همانطور که از نامش پیداست چهار گازی که در معاینه فنی سنجیده میشود اندازه گیری میشوند.گازهای O2 co co2 hc در این دستگاه اندازه گیری میشوند که طبق سایت معاینه فنی این چهار گاز نامبرده در بخش تنظیم موتور خودرو معیار قرار میگیرد.

کاتالیست تا ۹۰٪ گازهای سمی را بیاثر میکند بهگونهای که هیدروکربنهای نسوخته که از موتور خارج میشوند را به آب و دی اکسید کربن تبدیل میکند.

سنسور اکسیژن هنگامی کار می کند که گازهای جمع آوری شده توسط منیفولد بنزین به مابقی سیستم اگزوز منتقل می شوند، در آن جا گازها از طریق مبدل کاتالیزر رها می شوند و قبل از خروج از نوک اگزوز در صدا خفه ­کن اگزوز گرفتار می شوند.

دستگاه چهار گاز وسیله ای است برای تنظیم گاز های آلاینده ی خروجی موتور که علاوه بر این، این دستگاه میتواند سلامت سنسور اکسیژن و سیستم اگزوز و کاتالیزور را بررسی کند. در تنظیم موتور خودروهای انژکتوری بخاطر حساسیت کار و دقت بالای خودروهای انژکتور باید از دستگاه پنج گاز استفاده کرد.

بعد از تحولات زیاد در تون آپ خودروها دستگاه چهار گاز دقیقترین دستگاهی است که برای افزایش راندمان خودرو طراحی شده است. چهار گاز و یا پنج گاز چیست؟ طرفداران شاسی یا کیس ، معمولاً یک فن اگزوز برای خروج هوای گرم از عقب و به طور اختیاری یک فن ورودی برای ورود هوای خنک به جلو ، با ورود پنتیوم 4 در اواخر سال 2000 متداول شد.

خروج اب از اگزوز موقع سرما طبیعیه ولی چونکه گفتید آب از محل اتصال لوله اگزوز خارج میشه پس متوجه میشیم که تو اون محل اتصال اگزوز نشتی داره. این دستگاه به کمک سنسورهایی که دارد میتواند گاز های خروجی را بررسی کند و از گاز های خارج شده پارامتری را نشان دهد که تعمیرکار با آن پارامتر میتواند عیب خودرو را تشخیص دهد.

میتوانید قبل از مراجعه به تعمیرگاه از طریق تماس با ۷۲۴۹۱-۰۲۱، از میزان هزینه اتحادیه آن خدمت و درصد تخفیف استفاده از خدمات رگلاژ باخبر شوید. دوچرخه های گازی نمی توانند با گشتاور و قدرت تولید شده توسط موتورهای الکتریکی مطابقت داشته باشند.

فشار تراکم موتور از اندازه لازم کمتر است و در نتیجه قدرت سوزاندن سوخت را ندارد. اهداف تنظیم موتور خودرو ها با هم متفاوت هستند. بسته به نیاز راننده، تنظیم موتور گاهی برای کاهش مصرف سوخت، گاهی برای افزایش شتاب و گاهی برای کاهش آلایندگی و اخذ معاینه فنی انجام میشود.

اما برخی افراد به دلایلی علاقهمند به تغییر صدای اگزوز موتورسیکلت هستند. ولی کلا اگزوز موتور Ef7 یکم صدای بم رو داره. صدای قار قار هم تا حد زیادی مربوط به اون نشتی میشه. بعد یه صفحه فلزی به این ترتیب عمل کنین تا آخرین صفحه کلاچم بذارین.روی آخرین صفحه کلاچ دیگه صفحه فلزی نمیخواد البته اگه درست چیده باشین دیگه صفحه فلزی ندارین که بذارین.

البته این نقطه ضعف در مدل های 2015 دوج چارجر رفع شده است و حالا چارجر RT هم می تواند به وجود هشت دنده در مجموعه انتقال قدرتش افتخار کند. هر کدام از این تنظیم ها نیاز به تجهیزات و ابزار های خاصی هستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *