چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

این ها سوالاتی است که برخی از دارندگان موتور سیکلت پرسیده و در خصوص آن کنجکاوی دارند.پیش از آن که به تغییر صدای اگزوز موتور سیکلت یا خودرو بپردازیم، لازم است ابتدا توضیح کوتاهی درباره این قطعه ارائه کنیم.

ورودی های هوای موتور سیکلت مجددا طراحی و بزرگتر شودند تا راندمان موتور سیکلت بالا برود. این سری در حجم 249 سی سی و به اسم کلاس 250 در مدل های S و S بهینه شده و در نهایت R عرضه شده است.

این موتورسیکلت در اکثر بازارها با پیشرانه 312 سی سی عرضه می شود اما در کشورمان به خاطر ممنوعیت عرضه موتورهای با حجم بالای 250 سی سی، نسخه 249 سی سی آن از سوی شرکت کویر موتور به نام V249 عرضه می شود.

به همین دلیل، پورشه باید برای ایجاد جریان آزاد در سیستم اگزوز ۹۱۸، که خود خودرویی با دور موتور بالاست، چاره ای میاندیشید.

زونتس R با این پیشرانه در مدت 3.4 ثانیه به سرعت 60 کیلومتر در ساعت می رسد و مدت زمان لازم برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر نیز در حدود 9 ثانیه است. پیشرانه گفته شده نسبتا کم مصرف است و در صورت رانندگی با سرعت زیر 60 کیلومتر در ساعت، مصرفی در حدود 2.4 لیتر در هر صد کیلومتر دارد که البته در صورت سرعت گرفتن و رسیدن به سرعت های بالای 100 کیلومتر، مصرفی کمتر از دو برابر خواهد داشت.

متین خودرو کلاس نیکد از سری موتورسیکلت های ZT را عرضه می کند ولی کویر هر چهار کلاس کروزر، اسپرت، مدل مسافرتی و همچنین سری Z4 کلاس نیکد این موتورسیکلت ساز چینی را در سبد فروش خود دارد. زونتس حاصل یک همکاری بین شرکت های چینی و خارجی است که خروجی آن، شرکت های موتورسیکلت سازی زونتس، haojiang، تائو و Kiden است.

آنها می توانند جلوه نهایی در سیستم های اگزوز باشند که معمولا از فولاد ضد زنگ جلا داده شده اند و دارای نام تولید کننده اگزوز هستند. هر دو چرخ این موتورسیکلت دارای ترمز های دیسکی هستند که در مدل S فاقد ترمز ضد قفل اما در S بهینه شده و R سیستم ترمز ABS نصب شده است.

این ویژگی خودرو سبب می شود که وابستگی زیادی به سایر صنایع دشته باشد و بیش از سایر رشته های صنعت تحت تاثیر سیاست های اقتصادی مالی و ارزی قرار گیرد.

زونتس در کشورمان از سوی متین خودرو و کویر موتور عرضه می شود که البته تعداد محصولی که کویر موتور عرضه می کند، بیشتر و متنوع تر است. در محدوده آزمایشات خودرو ، EUROLAB خدمات تأیید برای جایگزینی سیستم های صدا خفه کن اگزوز در وسایل نقلیه موتوری دو یا سه چرخ ECE R-92 را نیز ارائه می دهد.

این پیشرانه در مدل ZT250R قادر است تا به بیشترین قدرت 24.1 اسب بخار و 23 نیوتن متر گشتاور برسد که برای موتوری با وزن خشک 144 کیلوگرم که قرار است در معابر شهری تردد کند، کافی به نظر می آید.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.