چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

تانک بومی سبلان یک نمونه از تانک آمریکاییام ۴۷ است که بهینه سازیهایی بر روی آن انجام شد و با طراحی به روزتر و امکانات بیشتر تانک سبلان خلق شد. در این گزارش قصد داریم با تانکهای بومی و ایرانی آشنا شویم.

صدام که به خیال خود قصد داشت تا ایران اسلامی را با پشتیبانی قدرتهای شرق و غرب در ۷ روز تصرف کند، نه تنها نتوانست کاری از پیش ببرد بلکه در یک نبرد فرسایشی رو به زوال رفت و پس از ۸ سال مجبور به پذیرش قطعنامه شد.

ایران اسلامی که به سلامت، اما با سختیهای فراوان از گردنه جنگ تحمیلی عبور کرده بود، نیاز داشت تا قدرت دفاعی خود را بازیابی کند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، آمریکا که حامی تسلیحاتی ایران بود کشورمان را تحریم کرد و دیگر هیچ نوع سلاح یا تجهیزات به کشورمان وارد نشد.

البته نیروهای مسلح کشورمان در سالهای جنگ تحمیلی نیز فعالیتهای خودکفایی را در برخی قسمتها انجام داده بودند، اما پس از پایان جنگ فرصت بسیار خوبی ایجاد شده بود تا این کار را به صورت بهتر و کاملتر انجام دهند.

اما از زمانی که اگزوزها برای خفهکردن سروصداهای وحشتناک موتور اتومبیلها ساخته و موفق به کاهش این صداها شدند، اتومبیل تبدیل به اختراعی قابل تحمل شد و امروز نیز چنین است، اگر میلیونها تومان پول روی یک خودرو بگذارند و به شما بگویند باید با یک اتومبیل بدون اگزوز رانندگی کنید، شما حتما نخواهید پذیرفت و در صورت پذیرفتن هم یک تا دو کیلومتر بیشتر با آن رانندگی نخواهید کرد و عطایش را به لقایش خواهید بخشید.

خلبان دیگرمان ابوالفضل مهدیار، یکی از متهمان کودتای نقاب یا نوژه بود که به اعدام محکوم شد و سهبار هم دوش گرفت و وصیت قبل از مرگ کرد. اگرچه واحد ولتاژ 110/115 را می توان در خانه کار کرد ، اما توان زیادی تولید نمی کند.

شدت این تحریمها به قدری بود که آمریکا حتی تسلیحات و تجهیزات خریداری شده را هم به ایران تحویل نداد و پس از آن با حمایت از صدام جنگ هشتساله را به کشورمان تحمیل کرد. کشورمان هم از ابتدای دهه ۳۰ که تانکهای آمریکایی و انگلیسی ساخته شد برای تکمیل یگانهای زرهی خود چند عراده از این تانکها را خرید.

با استفاده از دستگاه برش لیزری میتوانید با هزینهی خیلی کم یک کارگاه صنعتی یا خانگی مختص به خود را داشته باشید و با متریال مختلف نظیر چوب، پلکسی و… ۳- با توجه به اینکه از تمام قسمتهای مختلف خودرو اطلاعاتی به BSI منتقل می شود این سیستم هشدارهای مناسبی مانند بوق و یا لامپ خطر را برای راننده فراهم نموده است.

کنترل عملکرد مایعات مختلف به عهده واشر سر سیلندر است. شتاب خودرو عالی است . سیستم ABS ( ANTI BRALCE LOCK SYSTEM ): وظیفه این سیستم جلوگیری از قفل شدن ترمزها در زمان ترمزهای شدید است تا از ایجاد خط ترمز ممانعت شده و زمان ایستادن خودرو کاهش یابد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *