چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

برای تشخیص سریعتر هر کدام از عیوب زیر میتوان به رنگ و اندازه دود خروجی از اگزوز خودرو توجه کرد. لیفت سوپاپ های هوای موتور سیکلت افزایش پیدا کرد و آنها دو فنره شدند.

در حالت موقتی روغن سوزی ناشی از خلاصی بیش از حد گیت سوپاپ است. پژو 405 بنزيني(SLX) با موتور 16 سوپاپ (TU5) و ترمز ضدقفل و ايموبيلايزر و… این نوع دود میتواند به سرعت از بین برود، اما اگر مقدار آن زیاد باشد، می توان گفت در اثر سوختن مایع خنک کننده موتور ایجاد شده و میتواند آسیب جدی به سیلندر یا بلوک موتور وارد کند که تعمیر این مشکل در خودرو گران است.

میباشد. نوربالای خودکار، دستیار حفظ خودرو بین خطوط، دستیار ترافیک و تشخیص علائم ترافیکی نیز در سیویک LX وجود دارند. شلنگها باعث از بین رفتن خلا مورد نیاز در لولههامیشود و در نتیجه آن با هوا کشیدن شلنگ، از حجم سوخت ارسالی کاسته شود.

سرسیلندرها تنها در موتورهای احتراق داخلی چهارزمانه وجود دارند و علت استفاده از آنها این است که اگر به علت خرابی نیاز باشد که سیلندرها یا پیستونها دستکاری شوند، یا برداشته شوند، با باز کردن سرسیلندر دسترسی به آنها بسیار سادهتر خواهد بود.

خوشبختانه در اکثر مواقعی که دود سفید از لوله اگزوز خارج میشود مشکلی نیست، چرا که دود سفید خروجی آب چگالش شده بوده که در سیستم اگزوز به وجود میآید و این پدیده معمولا در روزهای سرد صورت میگیرد. البته نیمه پر لیوان وجود بسته ایمنی مخصوص هونداست که شامل مواردی همچون کروز کنترل تطبیقی، هشدار برخورد از جلو، هشدار خروج از مسیر، ترمز پیشگیری از برخورد و…

دود آبی: اگر از اگزوز خودرو دود آبی خارج میشود نشانه روشن و بسیار قطعی این است که موتور در حال سوزاندن روغن بوده و این اتفاق زمانی روی میدهد که سوپاپهای دود و هوا، رینگهای پیستون و یا توربو شارژر، فرسوده شده و روغن از طریق آنها به درون محفظه احتراق نشت میکند.

تداوم تولید دود سیاه پس از گرم شدن موتور، نشان از احتراق ناقص و عدم تناسب ترکیب سوخت با هوا دارد که میتواند ناشی از سوخترسانی بیش از اندازه و عدم کارکرد سیستم جرقهزنی، نشتی در انژکتورها، خراب بودن سنسور اکسیژن، کیپ شدن مسیر هوای ورودی یا کثیف شدن فیلتر هوا و …

در این مدل غربیلک فرمان چرمی، پدالهای اسپورت و سیستم صوتی با هشت بلندگو نصب شده است. نشت مایع خنک کننده همچنین میتواند آن را با روغن مخلوط کند که ممکن است به موتور ماشین خودرو آسیب برساند. آمار نشان میدهد که ایرانیها به موتور طرح هوندا با حجم 125 سی سی بیشترین تمایل را دارند.

نیروبخش این خودرو پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۵۸ اسب بخار و گشتاور ۱۸۷ نیوتون متر است.

توندرا توسط یک موتور ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری نیرورسانی میشود، این موتور ۳۸۱ اسب بخار قدرت و ۵۴۴ نیوتن متر گشتاور را تحویل شما میدهد. در این حالت معمولا روغن کم نمیکند و در موقعی که موتور پر گاز کار میکند، دود قطع میشود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *