چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

زمانی که در محیطهای شهری و یا در اتوبان ترمز موتور را فعال میکنید میتوانید صدای نعرهی بلند آن را که از ساختمانها و خودروهای اطراف نیز بازتاب میشود بشنوید.

پیشرانههایی که به این سیستم مجهز میشوند حتما باید از موادی مستحکم و مقاوم ساخته شده باشند و ساختار آنها دارای استحکام کافی برای تحمل فشار وارده به پیشرانه را در هنگام استفاده از ترمز اگزوز داشته باشد. قانونگذاران در برخی ایالات و کشورها استفاده از ترمز موتور را در برخی جادهها و مناطق ممنوع کردهاند اما شرکتها تغییراتی را برای همخوانی با این قوانین در سیستمهای خود ایجاد میکنند که یک نمونهی آن استفاده از مافلر توسط جاکوبز است.

زمانی که صابون در آب حل می گردد، کثیفی و چربی را از سطوح پاک می کند. منحنی عملکرد فن بیانگر میزان هوادهی فن در فشار های مختلف می باشد.فن های اکسیال بهتر است فقط برای فشار های خیلی پایین و حالت تخلیه آزاد استفاده شوند که در آن صورت حداکثر هوادهی را خواهند داشت.در مورد فن های سانتریفیوژ یافتن نقطه کارکرد فن با توجه به دبی مورد نیاز و افت فشار سیستم در منحنی عملکرد فن ضروری است .

بسته شدن این سوپاپ باعث میشود که پیستون در مرحلهی تخلیه، گازهای اگزوز را به سمت ترمز اگزوز بفرستد در حالی که مسیر آنها بسته است و این مانع باعث دفع شدن انرژی میشود.

کاری که سیستم ترمز موتور انجام میدهد رهاسازی کمپرس موتور با استفاده از سوپاپ دود است اما ترمز اگزوز جلوی گازهای خروجی از اگزوز را گرفته و با ایجاد فشار سرعت میللنگ را کم میکند که این کاهش سرعت میللنگ سبب کاهش سرعت حرکت خودرو نیز میشود.ترمز اگزوز معمولا در قسمت خروجی توربوشارژر قرار گرفته است و جلوی خروج دود اگزوز را میگیرد.

سیستم ترمز موتور در کامیونها و کشندهها مورد استفاده قرار می گیرد و در هنگامی که نیاز به کاهش سرعت اما نه توقف کامل باشد (همانند یک مسیر سراشیبی) میتوان از این سیستم استفاده کرد.

این موتور توسط یک انجین ۴ زمانه SOHC مایع خنک تک سیلندر با حجم ۱۵۵ سی سی، عملکرد سوپاپ متغیر ( VVA ) مجهز شده که قادر به تولید قدرت ۱۹ اسب بخار و ۱۴.۷ نیوتن متر گشتاور است.

با استفاده از این نوع از سیستم ترمز موتوری میتوان در هنگام پایین آمدن از یک سراشیبی از داغ شدن سیستم ترمز اصلی خودرو جلوگیری کرد، چون یکی از چیزهایی که میتواند در عملکرد ترمز اصلی خودرو ایجاد اختلال کند افزایش حرارت بیش از اندازهی آنها است.

اگزوز یک قطعهای است که در صورتی که آن را روی موتور سیکلت اضافه کنید، وظیفه دارد که دودهای حاصل از احتراق بنزین از محل خروجی محفظه احتراق و رساندن هوا را خارج کند. این مکانیزم میتواند به شکل مؤثری سرعت خودرو را کاهش دهد.

اما برای درک بهتر مسئلهی صدا بد نیست بدانید که صدایی در حدود ۸۰ الی ۸۳ دسیبل که توسط سیستم ترمز موتور مافلر دارد تولید میشود تقریبا با صدایی برابر است که توسط یک ماشین حمل زباله، یک دستگاه مخلوطکن خانگی یا یک سواری در حال حرکت با سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت تولید میشود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *