چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

پيرانشهر – 30-سلام من اخر بهمن ماه يک دستگاه دنا رو از نمايندگى تحويل گرفتم و بيست روز بعد به جاده زدم و تا پايان تعطيلات نوروز ٩٠٠٠ کيلومتر تو جاده هاى کشور رانندگى کردم ماشين بسيار نرمى هست و صندلى هاش نسبت به سمند و سورن خيلى راحت تر هست کروز کنترل توى کفى ها و اتوبان ها خيلى رانندگى راحت ميکنه و عملکرد خوبى روى خودرو دنا داره توى سر بالايي ها و سينه کشى ها هيچ وقت کم نياورد قابليت cvt هم روى خودرو به خوبى خودشو نشون ميده و تعويض دنده رو خيلى کم ميکنه ولى اگر دنا اتومات هم توليد ميکردن عالى ميشد يکى از ايراداتش اينه که غربيلک فرمون به نسبت پايينه و اگر قد بالاى ١٨٠ داشته باشى تو سوار شدن و پياده شدن از ماشين مقدارى دچار مشکل ميشى و اگر ٣-۴ سانت داشبورد رو عقب تر ميکشيدن و يا اينکه توى طراحى جمع تر ميشد اين مشکل هم حل ميشد از نظر موتورى و دور گرفتن اينو بگم که شتاب پارس tu5 رو نداره اما توى دور بالا به راحتى ١٨٠ کيلومتر در ساعت رو پر ميکنه در کل اگر بخوام جمع بندى کنم من از کيفيت داشبورد و داخلى ماشين و موتورى راضيم/عباس – 31-سلام من يه سمند ال ايکس مدل 88 با موتور ملي داشتم که تا دو سال اول از عملکردش خيلي راضي بودم دليلش هم عملکرد خوب روي گاز و برد زيادش بود، منظورم از برد اينه که بعد از هر سوخت گيري گاز تو جاده در حدود سيصد و پنجاه کيلومتر رو طي ميکرد در صورتي که پدرم پارس دوگانه مدل هشتاد و نه داره و تو جاده نهايتاً دويست و بيست کيلومتر رو با هر بار سوخت گيري طي ميکنه.

خلاصه مجبور شدم يه واشر چيني خريدم و نصب کردم از اون به بعد سه بار ديگه واشر و يک بار هم واشر و سرسيلندر رو با هزينه هاي گزاف عوض کردم همزمان مشکلات برقي هم خودشون رو نشون دادن به صورتي که کولر و چراغ ها قاطي کرده بودن و چراغ گاز روشن بود اما ماشين از بنزين مصرف ميکرد و…

بخاطرهمين ايرادات توبازار.ماشين ef7 ذهنيت بسياربدي وجودداره که اينم بخاطرگندکاريهايه ايران خودروست.اما درکل براي مصرف کننده ماشين بسيارخوبي است./اشکان – 34-باسلام،بنده از سال 90با خريد سمندEF7دوگانه،سال 92سورن EF7واکنون هم دنا با موتور EF7 ،از اين موتور استفاده ميکنم،موتور EF7 پرقدرت،کم صدا وبه نسبت کم مصرف است و در شرايط سخت هم من مورد استفاده قرار دادم اين موتور رو و تاکنون با هيچ يک از ايراداتي که راجب اين موتور مطرح ميشه مواجه نشده ام و به نظر من به نسبت موتور هاي مورد استفاده در خودرو هاي توليد داخل عملکرد خوبي داشته و من اين مورد رو به ساير موتور هاي موجود ترجيح ميدم./فنبرزاده از قوچان – 35-سلام بنده يک دستگاه سمند ال ايکس با موتور ملي مدل 93 تکسوز خريدم عيد نوروز باهاش مسافرت رفتم از تهران با 60’ليتر بنزين شروع کرديم تا دزفول رفتم يک شب اونجا مونديم روز داخل شهر گشتي زديم رفتيم به سمت اهواز تو اهوازم يه شب مونديم البته داخل اهواز خيلي گشت زديم فرداش که داشتيم به سمت شيراز ميرفتيم چراغ بنزين روشن شد و من 60تا ديگه بنزين زدم تا شيراز رفتيم کلي گشت تو شيراز زديم با اون ترافيکاي وحشتناکش يه شب مونديم دوباره يه چند جاي ديگه رو رفتيم ديديم باز با ترافيکاي خيلي وحشتناکش بعد از ظهر رفتيم اصفهان رسيدم شب مونديم صبح رفتيم اثار باستانيشو ديديم البته يکي دو تاشو که اينجا هم ترافيک بود فوق وحشتناک که مارو از مسافرت پشيمون کرد و باعث اينکه ما اينقدر زود از شهرا خارج ميشديم و بسمت شهر ديگه ميرفتيم همين ترافيک بود خلاصه بعد از اصفهان بازم60 تا ديگه بنزين زدم رفتيم قم اونجا يه شب خونه اقوام مونديم و با خستگي فراوان اومديم تهران که من بازم بنزين داشتم خيلي کم مصرفه بدون حتي اذيت کوچيک ما اين مسافرتو رفتيم باهاش حال کردم شتابشم که خيلي خوبه من خيلي راضيم – 36-من و دوستم دو دستگاه سمند ال ايکس با موتور اي اف سون و سيستم مولتي پلکس در بهمن ماه سال۹۳ تحويل گرفتيم .

متاسفانه خوشي هاي من تموم شد و از ابتداي سال سوم به علت جوش آوردن بي دليل ماشين، واشر سر سيلندر ماشين سوخت. اولا از هر لحاظ شتاب گرفتن خودرو را آزمايش کرديم و در هر شرايطي در شتاب گيري ماشين من کاملا عقب مي افتاد .

تنها ضعف موجود از ديد من نسبت به موتور EF7 گشتاورپايين در دور موتور پايين ميباشدوايلا با شتاب گيري و تعويض دنده مناسب در هيچ سراشيبيي شمارا نااميدنخواهد کرد. شتاب يک به 80 در اين موتور حدود 14 ثانيه است که اصلاً حرفي براي گفتن ندارد.

معمولاً لاستیکهایی که عرض کمی دارند و عاج آنها کم عمق است، چون با هدف کاهش اصطکاک طراحی میشوند، باعث افزایش سرعت و تقویت شتاب موتورسیکلت میشوند.

به نظر ميرسد نا هماهنگي خاصي در گيربکس باشد زيرا تنبلي اوليه در دنده يک و دو، با تعويض به سه به يکباره جاي خود را به شتاب قابل قبولي مي دهد که با عملکرد دو دنده ي اوليه بسيار متفاوت است.

پیمانکار باید یک برنامه استراتژی بلند مدت و کوتاه مدت برای سازمان خود تدارک ببیند. درصورتی که هنگام ترمز گرفتن صدای کشیده شدن دو فلز روی هم را میشنوید به احتمال زیاد اشکال در لنت ترمز یا پدال ترمز است که باید به سرعت آن را تعمیر کنید چراکه میتواند خطرناک باشد.

صداي موتور با ميزان سرعت همخواني ندارد و شما را ياد رانندگي با نيسان وانت يا پيکان مي اندازد به اين نحو که مثلاً از سرعت 90 تا 120 صدا به شدت افزايش يافته و لرزه اي به کابين ميده که انگار 180 تا سرعت داريد.

یک دسته بندی خاص موتور سیکلت 250 مقصد ورزشی سی سی، مسابقه motocross و ماشین آلات دو چرخ است. موتورسیکلتها با حجم 125، 250 یا 500 سی سی بیشترین موتورهای شرکت کننده در این مسابقات میباشند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *