چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

البته در برخی از خودروها که این سنسور را ندارند چون میزان CO خروجی زیادتر می شود (بدلیل سوخت ناقص) در داخل منبع اگزوز از کاتالیست کنورتور( CATALIST CONVERTOR ) استفاده می شود.

البته راه ارزانتری نیز وجود دارد: میتوان با یک دریل در قسمت انتهایی منبع اگزوز یه سوراخ با مته ایجاد کرد. قسمت فلزی شمع که جرقه از میان آن ها ساتع می شود، معمولا از جنس مس، پلاتینیوم و یا ایریدیوم است که به همین ترتیب عمر طولانی تری در عملکرد دارند.

مبدل کاتالیزوری یک عملکرد حیاتی را در پیش می گیرد که شما و مسافران را از تنفس ترکیبات بسیار مضر محافظت می کند. با استفاده از تجهیزات عیب یابی و منوی اندازه گیری پارامترها موقعیت دریچه گاز را شناسایی نمایید و وضعیت دنده ها را مشاهده کنید.

چرخ دنده ها با ۴۸ دنده و با پوسته محور محرک در جلو و با درام کاسه چرخ در عقب یکپارچه است. ذرات معلق بالای ۱۰ میکرون می تواند توسط سیستم تنفسی انسان تصفیه شده و از ورود آن به داخل ریه ها جلوگیری شود.

درضمن لازم به ذکر است که در خودروی PEUGEOT 206 با موتور ۱۴۰۰ که تولیدات فعلی شرکت می باشد یک عدد سنسور اکسیژن وجود دارد که در بالای منیفولد اگزوز نصب شده است و وظیفه ان تنظیم مقدار مونواکسید کربن خروجی می باشد.

در موتورهای ۱۶۰۰ دو عدد سنسور اکسیژن وجود دارد (در حال حاضر تنها تعداد حدودا ۵۰۰ خودرو PEUGEOT 206 با موتور ۱۶۰۰ در ایران تولید شده است). خروج این قطرات آب از اگزوز کاملاً طبیعی بوده و نشانه بروز مشکل در موتور خودرو نمی باشد.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: بنا بر بند ۲۱۲۵ جدول جرایم رانندگی، تولید صدای نامتعارف یا ناهنجار از بوقهای شیپوری، لوله اگزوز، سامانه صوتی یا بلندگوی منصوب در وسایل نقلیه مبلغ جریمه ۴۰۰ هزار ریالی را به خود اختصاص خواهد داد.

در صورت امکان نوع روغن موتور نیز باید عوض شود. اگر درحالیکه موتور درجا کار میکند، صدای تیک تیک منظم میشنوید، موتور را خاموش کنید، ده دقیقه صبر کنید تا خنک و روغن آن ثابت شود.

خاموش باشند. استارت زده و گاز ندهید. این سیستم بر روی قفل سوئیچ نصب گردیده و هنگامی که راننده خودرو را خاموش کرده و قصد ترک اتوموبیل را دارد و سوئیچ او نیز بر روی خودرو باقی مانده است، توسط الارمهایی در حدود ۱۲ بار به راننده اعلام می کند که سوئیچ بر روی خودرو باقی مانده و باید انرا بردارد که همین عامل نیز می تواند از دسترسی افراد بیگانه به سوئیچ خودرو جلوگیری کند.

این مشکل در صورتی که تازه خودرو خود را روشن کرده اید عادی است، اما اگر با گرم شدن خودرو ایراد مذکور برطرف نشد باید نگران شده و برای رفع این ایراد تلاش کنید. نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید انبار اگزوز خودرو باید به آنها توجه داشته باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *