چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

با هر ضربه کاری پیستون ، یک انفجار کوچک در محفظه احتراق سیلندر موتور رخ می دهد که با انبساط شدید گازها همراه است.

به طور طبیعی ، نوعی موج انفجار ، پس از اینکه کار خود را انجام داد و پیستون را به سمت پایین حرکت داد ، با باز شدن اگزوز از سیستم اگزوز عبور می کند.

صدا خفه کن سر و صدای پس زمینه خود را ایجاد می کند ، که می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. همچنین برای جلوگیری از مشکلات چگالی شدگی توصیه می شود که از لوله مشترک خروجی دود برای چند دستگاه استفاده نشود.

قطعه ای از لوله را که رزوناتور اصلی و صدا خفه کن را متصل می کند ، برش دهید. مسیر اگزوز از چند لوله و چند انبار اگزوز تشکیل شده است که با برداشتن انبار آخر که به وسیله دو پیچ و دو بست لاستیکی که برای جلوگیری از لرزش هستند، امکان پذیر خواهد بود.

به عنوان جایگزین رزوناتور استاندارد ، می توانید مدلی با پر کننده جذب کننده صدا انتخاب کنید. خرابی سنسور مپ باعث نقص فنی در موتور خودرو و بد کار کردن موتور و خام سوزی می شود. هنگام ارزیابی کار و مهمتر از همه ، “بلندی صدا” هنگام حرکت ماشین ، باید به این نکته نیز توجه شود.

در این حالت الکترودها و عایق به رنگ خاکستری-زرد و متمایل به قهوه ای است. با این حال ، بهتر است راه حل مشکل را به متخصصان سرویس استاد صدا خفه کن بسپارید. برنامه تهیه شده دمای گازهای خروجی را با میانگین 3.8 درصد و توان تولیدی را با میانگین5.9درصد خطا پیش بینی می نماید.

پرکننده علاوه بر خاصیت اصلی آن – قابلیت جذب صداها – با دوام است و دمای بالا را به خوبی تحمل می کند. اگر دستگاه به طور پایدار کار کند ، به این معنی است که گاز آزادانه از حفره های آن عبور می کند ، اما در خروجی انرژی آن چندین برابر کمتر از ورودی است.

اما در بقیه موارد از واشرهای دایره ای و یا تخت برای آب بندی استفاده می شود که در بین دو اتصال قرار گرفته و با کمی سفت کردن فشرده شده و تمام منفذ خروجی را می بندد.

در بالا ، ما در مورد چگونگی کاهش صدای خروجی نوشتیم – یک رزوناتور اضافی نصب کنید یا رزوناتور قدیمی را با یک جدید جایگزین کنید. یک رزوناتور اضافی را به فضای خالی نصب و جوش دهید.

عمر مفید شمع در موتورسیکلتها بسته به حجم سیلندر موتورسیکلت و رده و کلاس آن میتوانید چیزی در حدود ۸ الی ۴۰ هزار کیلومتر عمر نماید اما بهتر است برای جلوگیری از بوجود آمدن ایرادات اساسی در موتور پس از گذشت سه پنجم عمر مفید آن شمع موتور تعویض شود.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *