چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

سیستم ABS ( ANTI BRALCE LOCK SYSTEM ): وظیفه این سیستم جلوگیری از قفل شدن ترمزها در زمان ترمزهای شدید است تا از ایجاد خط ترمز ممانعت شده و زمان ایستادن خودرو کاهش یابد. البته در سراشیبیها گاهی چارهای جز ترمز گیری نیست ولی بهتر است کمی هم با دنده سرعت خودرو را کنترل کنید چراکه استفاده مداوم از ترمزها علاوه بر اینکه باعث فرسایش سریعتر آنها میشود، لنتها را داغ میکند و باعث میشود در زمان نیاز، توان ترمزها محدود شود.

این بو هرچند خوشایند است اما نشانه خوبی نیست. البته خرابی در سیستم اگزوز پیش از کاتالیست هم میتواند دلیل دیگری باشد اما چنین خرابی با صدای زیاد همراه است و بهراحتی تشخیص داده میشود.

برای مصرف کننده آثار همیشه می بایست بر حسب عملکرد محصول یا سیستم بیان شود. فضای داخل کابین و سایر مشخصات دورانگو برای امسال بهروزرسانی شده است، اما در آینده جزئیات بیشتری از آن ارائه میشود. البته اگر در زمان یک رانندگی عادی هم این بو را حس میکنید ممکن است لنتها در برگشت به محل خود پس از ترمز گیری مشکل داشته باشند که میتواند ناشی از خرابی پمپها باشد که باید بررسی شود.

بویی که حس میکنید ناشی از ترکیبات گوگرد است. بهعلاوه لنتها کم کیفیت هم گاهی چنین بویی را حتی در استفادههای معمولی و کمی سنگین تولید میکنند. در فرایند حاصل از سوختن بنزین، مقداری سولفید هیدروژن تولید میشود که بوی نامطبوعی دارد اما این گاز در کاتالیست به دیاکسید سولفور تبدیل میشود و بهاینترتیب نباید چنین بویی در داخل اتاق خودرو یا اطراف آن حس شود.

به نظرتون از واشره؟ به گزارش خبرخودرو ، اگزوز كم صدا با هدف كاهش آلودگي صوتي براي موتور سيكلت هاي 125 سي سي طراحي و ساخته شد. روغن نباید تحت هیچ شرایطی وارد محفظه احتراق شود، اما گاهی به دلیل خرابی برخی قطعات این نشتی صورت میگیرد و مقادیری از روغن موتور وارد سوخت شده و حاصل آن دود آبی رنگ اگزوز است.

یکی از راههای فنی تشخیص احتمالی خرابی این است که ببینید تولید دود آبی در زمان کاهش یا افزایش شتاب و سرعت خودرو رخ میدهد. خودرویی که دود آبی یا خاکستری دارد به احتمال زیاد دچار وضعیت نشت روغن و روغنسوزی شده است.

درصورتیکه این بوی نامطبوع را حس میکنید، احتمالا مشکلی در کاتالیست به وجود آمده که نیاز به تعویض دارد. سهم زیرساخت های حمل و نقل جاده ای، ریلی و دریایی در صادرات فولاد علاوه بر کاربردهای انواع فلزات در ساخت انواع وسایل حمل و نقل جاده ای (زمینی)، ریلی، هوایی و دریایی، نکته مهم دیگر، در زمینه ارتباط فولاد و حمل و نقل، به سهم صادرات و ترانزیت مواد معدنی و فولاد در عرصه حمل و نقل اختصاص دارد.

بپرهیزیم و رویه ای متفاوت را پیش بگیریم. اگرچه اخیرا ماشین فوریتهای اجتماعی در محل مستقر شده و سعی دارد این یک قلم را از محله حذف کند. ساختن این اتاق ها هم نیاز به رعایت استاندارهایی دارد مانند این که هواکش هایی در دیواره دو طرف اتاقک جهت ورود و خروج هوا باشند و نیز تعبیه خروجی اگزوز در سقف یا ارتفاعی از دیوار اتاقک در نظر گرفته شود در ساخت دیوارهای اتاق دیزل ژنراتور از بلوک سفالی یا سیمانی تو خالی استفاده می شود.

این بو نشانه آشکاری از افزایش بیشازحد دمای لنتهای ترمز است که در اثر استفاده مکرر بهویژه در سراشیبیها به وجود میآید.

کاتالیست قطعه گرانقیمتی است و البته این راحتی هم خراب نمیشود و به همین دلیل شاید بد نباشد با نمایندگی مجاز خودرو تماس بگیرید تا اگر خودرو تحت پوشش گارانتی است بتوانید از مزایای آن استفاده کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *