چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

9- آخرین علامت خرابی کاتالیزور این است که در حالت توقف و سرد بودن خودرو، با دست قطعه را تکان دهید و اگر در این حین صداهایی مشابه به این که دورن آن سنگریزه تکان می خورد، به گوش شما برسد می تواند علامت این باشد که شبکه های داخل کاتالیزور ریخته است.

این لولهها به گونهای طراحی شدهاند که امواج را بازتاب دهند، به این ترتیب امواج با یکدیگر تداخل و همدیگر را خنثی میکنند. همه اشتباهات طراحی منجر به آتش سوزی نمی شوند، اما برخی از آنها بروز آتش سوزی را محتمل تر میکنند.

نقاط شکست به خوبی طراحی شده اند، به نحوی که ورق فلزی ضربه حاصل از تصادف را جذب میکند و از نقاط حساس داخلی خطرناک، مانند موتور، باتری، و حتی باک بنزین حفاظت میکنند.

همانطور که میدانید، پلاتین که از مواد ساخت کاتالیزور است یکی از گران بها ترین فلزات با ارزش است و مبدل های کاتالیزی تا ۹% دارای پلاتین هستند که اصلی ترین دلیل گران بودن کاتالیزور را مشخص میکند. از علت های قفل شدن ترموستات دیر عوض کردن مایع سیستم خنک کننده و جرم گرفتن داخل سیستم است.

ماده کاتالیزگر: این قسمت از فلزاتی همچون پالادیوم، رادیوم، پلاتین، طلا، کادمیوم یا ترکیبی از آنها تشکیل شده است. همهی موتور سیکلتها دارای دو چرخ هستند و قسمت جلویی و عقب موتور که شامل قطعاتی مثل تایر، رینگ، توپی و …

پژو 405 بنزيني(SLX) با موتور 16 سوپاپ (TU5) و ترمز ضدقفل و ايموبيلايزر و… یک آتش سوزی کوچک در ماشین، کوچک باقی نخواهد ماند و با کمک عوامل دیگر این آتش سوزی بزرگتر و بدتر خواهد شد.

سپس در طی یک واکنش اکسایش دیگر هیدروکربن های نسوخته در گازهای خروجی به دی اکسید کربن و آب تبدیل می شوند.

مانند همه آتش سوزی های خودرو، طراحی غلط، مرحله اول شروع یک آتش سوزی است. برای مثال ممکن است ناشی از نشت مایع خنککننده و یا روغن هیدرولیک به درون موتور و سوختن آنها باشد که برای موتور آسیبزا است.

وظیفه اگزوز موتور سیکلت، خروج گازهای ناشی از احتراق در انتهای موتور و کنترل صدای موتورسیکلت و در پایان انتقال حرارت از موتور که در وسط قرار دارد به انتهای موتورسیکلت است.

نكته: Probe دستگاه CMM داراي قطر 4mm مي باشد كه پس از برداشتن نقاط اين اختلاف بايد مد نظر قرار گيرد. فیلیپ استارک طراح فرانسوی دست روی این آپریلیا ۶.۵ موتو گذاشته و محصولی نو تولید کرده اما خب به نظر نمی رسد محصول نهایی باب میل افراد زیادی باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *