چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

این سر و صدا از موتور ناشی می شود و در اثر مواد شیمیایی مختلف که در اثر انفجار گازهای داغ با یکدیگر واکنش نشان می دهند ایجاد می شودکه هر چه حجم بیشتر باشد این احتراق بیشتر است. هوا مهم­ترین عنصر حیاتی محیط­ زیست به شمار می­رود و آلودگی آن یکی از مشکلات قرن حاضر است که اکثر شهرهای بزرگ جهان با این پدیده رو به رو هستند(1).

این خودرو بیش از یازده میلیون یورو قیمت دارد، که با مالیات قیمتش به شانزده و نیم میلیون یورو رسیده است. برای خودرو عمل میکند و ایمنی را برای خودرو به ارمغان می آورد.

77 ـ كمربند ايمني: تسمهاي كه نيمتنه بالاي راننده و هريك از سرنشينان را تحت كنترل و مهار ايمن خود قرار ميدهد تا در هنگام ضرورت، همچون كاهش ناگهاني سرعت يا توقف آني خودرو كه ممكن است ناشي از ترمز يا برخورد با جسم ديگر يا حوادث ديگر باشد، مانع از جداشدن سرنشينان و راننده از صندلي خود و اصابت به شيشه جلو يا ديگر قسمتهاي دروني و يا پرتاب شدن به بيرون خودرو شود و حداقل داراي دو نقطه اتكا باشد.

دستگاه درپوشند: در اين قسمت پس از مرحله در هم اسكلت اپراتور مربوط درپوش هاي ورودي و خروجي را در سر و روي منبع قرار داده و اپراتور ديگر آن را در محل طراحي شده داخل دستگاه درپوشند قرار مي دهند و اين دستگاه با چرخش دادن منبع و تماس اهرم هايي با منبع در محل درپوش، آن ها را روي بدنه پرس مي كند.

این سر اگزوز، در خود دارای یک پروانه کوچک بوده و به وسیله آن، حجم خروجی گاز از اگزوز و صدای آن، کم و زیاد میشود.

سیستم سوخت رسانی خودرو به گونه ای طراحی شده تا در بازه ای خاص از مقدار بنزین کار کند. به طوریکه مقدار مونوکسیدکربن در زامیاد از 4.27 به 0.35 و در پیکان وانت از 6.28 به 2.96 درصد حجمی در بازه زمانی سال 1381 تا 1389 رسیده است.

این نوع از کاتالیزورها به طور عمده در موتورهای دیزلی برای کاهش آلاینده های مونوکسیدکربن و هیدروکربن های نسوخته به کار می روند.

به گزارش خبرخودرو، خروج دود سیاه از اگزوز به دلیل درست نبودن نسبت ترکیب سوخت با هوا است. 4. تنظیم نبودن زمان بندی باز و بسته شدن سوپاپها به دلیل عدم نسب درست تسمه تایم.

ماده 115 ـ هرگاه وسيله نقليه موتوري در راهها از كار بيفتد و به علت كافيبودن روشنايي محل احتياجي به استفاده از چراغ يا مشعل نباشد، راننده بايد در وسط جاده مثلثهاي شبرنگ متساويالاضلاع داراي زمينه سفيد يا زرد با حاشيه قرمز از نوع علامت احتياط به ابعاد حداقل 30 سانتيمتر در فاصله 70 متري جلو و عقب آن به نحوي كه قابل ديدن باشد قرار دهد.

پس اگر میخواهید صدای اگزوز بیشتر شود، از روش Cat Back استفاده کنید. اما اگر این دود سیاه همواره از اگزوز خارج شود خبر از بروز مشکل می دهد. دود سیاه خروجی از اگزوز خلاف دیگر رنگ ها همیشه نشانه ای از رخ داد مشکلی غریب الوقوع نیست.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *