چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

با توجه به نفوذ بخار و تشکیل قطرات آب و کاهش عملکرد سیستم ترمز ضروری است، طبق توصیه کارخانه سازنده خودرو پس از ۲ سال و یا طی نمودن ۴۰ هزار کیلومتر نسبت به تعویض کامل روغن اقدام و هواگیری دقیق صورت پذیرد.

البته در برخی از مواقع نیز نشتی شلنگها یا سیستم ترمز سبب میشود که سطح روغن پایین بیایدکه میبایست سریعا به نمایندگیهای مجاز جهت رفع نشتی سیستم ترمز مراجعه کرد. فرهنگ استفاده از سر اگزوز خودرو جهت تولید صدا و حتی تولید نور و حرارت در برخی از خودروهای کشورمان متاسفانه سبب شده تا بسیاری از مردم نسبت به کسانی که از این تجهیزات جانبی بر روی خودروهای خود استفاده می کنند، روی برگردانند و آن ها را جز افرادی کوشا در ایجاد آلودگی های صوتی و مزاحمت های دیگر ندانند!

همین امر سبب پیدایش و طراحی هواکش پشت بامی شده است. با اينکه پدال به زمين رسيده است ولی شما هنوز نمی توانيد دنده ها را عوض کنيد.

دندهها خیلی سخت عوض میشوند و برای بردن جعبه دنده به حالت دنده عقب باید حتماً تمرین کافی داشته باشید زیرا مکانیزم آن بسیار غیر عملی است.

این نوع لنت ترمزها مخصوص خودروهای مسابقهای هستند و در رانندگی در شرایط سخت مورد استفاده قرار میگیرند. قرار دادن جت فن ها بین تیرهای سقف می تواند ارتفاع مورد نیاز سیستم را به حداقل برساند. نکتهای که در مورد کمشدن قدرت ترمزگیری وجود دارد این است که لنتها فرسوده شده و با هر بار ترمزگیری از ضخامت آنها کاسته میشود، از این رو پس از مدتی کارکرد، قدرت ترمزگیری مناسب را ندارند و ممکن است به دلیل استفاده روزمره از خودرو، متوجه ضعیفشدن ترمزها نشویم.

درصورت بروز ایراد درسیستم ترمز یک لامپ اخطار در جلو آمپر روشن میشود که در این صورت سیستم ترمز ضد قفل به شرایط ترمز معمولی میگردد. از علایم نشاندهنده زمان مناسب تعویض لنت ترمز، روشنشدن چراغ اخطار اتمام لنت در جلو آمپر است.

در صورت روشن ماندن لامپ اخطار به صورت دایم برای رفع ایراد به شبکه نمایندگیهای مجاز در سراسر کشور مراجعه نمایید. درون داخل رادیـاتور روغن، از همان روغن داخل انجین استفاده مـیشود، کـه در صورت آسیب رسیدن بـه رادیـاتور عملا بـه دلیل کاهش مـیزان سطح روغن درون انجین نمـیتوان موتور را روشن نمود و اقدام بـه حرکت کرد درون صورت عدم رعایت این نکته دمای انجین بالا رفته قطعات داخلی بـه دلیل عدم روغن کاری مناسب و افزایش سطح اصطکاک پیستون با بنده سیلندر رینگ ها آسیب دیده و دچار چسبندگی گردیده و موتور درون اصطلاح جام مـینماید.

این نوع لنتها مناسب رانندگی در جادههای برون شهری و پیستهای مسابقهای هستند. در ادامه با دیجیاتو همگام شوید تا اطلاعات تکمیلی پیرامون بنلی ۲۵۰ ، این موتورسیکلت خوشهیبت شهری کلاس نیکد موجود در بازار کشورمان به دست آورید.

به این معنی که با دوبرابر شدن سرعت خودرو، مسافت لازم برای ترمز کردن چهاربرابر میشود، پس هر قدر مسافت لازم برای انجام عمل ترمز کمتر باشد به همان نسبت ترمز میبایست سریعتر عمل میکند. این نوع لنتها هنگامی که داغ هستند، کارایی بسیار خوبی دارند.

این لنتها مناسب خودروهای شخصی هستند چرا که به هنگام سردشدن نیز، به خوبی ترمز میگیرند. این کار صحیح نیست؛ چرا که پایین آمدن سطح روغن ترمز، نشانگر زمان تعویض لنت ترمز بوده و در صورت تعویض آنها خواهید دید که سطح روغن دوباره بالا میآید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *