چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

ولی این مسئله بستگی به نوع کاربری شما هم دارد. این قطعه هیدروکربن هایی که حاصل احتراق ناقص در موتور بوده و به حالت نیمه سوخته هستند را به دی اکسید کربن و آب تبدیل می کند .

کربن منو اکسید و هیدروکربن های حاصل از سوخت های نسوخته موجود در دود خودرو ، از آلاینده های خطرناک هوا هستند . این دود ناشی از سوختن روغن است که ابتدایی ترین عواقب آن افزایش مصرف سوخت و کاهش قدرت است.

9- آخرین علامت خرابی کاتالیزور این است که در حالت توقف و سرد بودن خودرو ، با دست قطعه را تکان دهید و اگر در این حین صداهایی مشابه به این که دورن آن سنگریزه تکان می خورد ، به گوش شما برسد می تواند علامت این باشد که شبکه های داخل کاتالیزور ریخته است .

6- استشمام بوی ناخوشایند همانند تخم مرغ گندیده که با گذشت زمان بیشتر می شود می تواند نشانه خرابی کاتالیزور باشد .

8- پایین آمدن دمای کاتالیزور می تواند نشانه ای از خرابی آن باشد . گاز CO و هیدروکربن ها به CO2 و H2O تبدیل می شوند که نسبتا بی خطرند و در هوا رها می شوند . به این فرمول آلمانی، هودلاین ها (خطوط روی درپوش موتور) را نیز باید اضافه کرد که با چین خوردگی خود و حرکت به سمت گریل اثر مهمی در ارتقا نمای جلوی خودرو دارد.

درصورتی که دستگاه اگزاست فن تهویه را میخواهید برای مدت طولانی در انبار نگهداری کنید حتما از کاور و روکش مناسب جهت حفاظت از متعلقات (بدنه ، پروانه ، قاب ، تسمه ها ، یاتاقان ، بلبرینگ ، شفت) استفاده نمایید.

ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برندهای منبع اگزوز خودرو ارزان، محبوب و پرفروش را برای شما جمع آوری کرده ایم. کاتالیزور قطعه ای است به منظور کاهش آلایندگی هوا ، که بین موتور خودرو و اگزوز بسته می شود و بهترین نسبت سوخت به هوا را تنظیم می کند و جلوی خروج سریع گازهای سمی را نیز می گیرد .

موتور میانی، 10 سیلندر و 5.2 لیتری این خودرو قادر است 610 اسب بخار نیرو و 560 نیوتن متر گشتاور تولید کند. یک موتور 1.5 لیتری 8 سوپاپ با 80 اسب بخار قدرت 128 نیوتن متر گشتاور. عمر مفید این قطعه با مسدود شدن منافذ اسفنجی و نیز پوشانده شدن سطح اثرگذار در برابر گازهای خروجی به پایان می رسد و قطعه دیگر نمی تواند گازهای آلاینده خروجی را تصفیه کند .

مبدل کاتالیستی یا کاتالیزور قطعه ای است که در قسمت ابتدایی اگزوز خودروها نصب می شود و گازهای سمی و آلاینده که از محفظه احتراق خارج می شود را در اثر واکنش های شیمیایی به گازهای بی خطر و بی ضرر تبدیل می کند و از این طریق به کاهش آلودگی هوا کمک می کند .

به طور میانگین طول عمر مبدل کاتالیستی چیزی در حدود 4 سال است که خودرو پس از 50 تا 60 هزار کیلومتر کارکرد باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *