چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

که از دید یک کارشناس خودرو بسیار با اهمیت تر از بحث کارشناسی بدنه خودرو است. طبق اطلاعات دریافتی از اینترنت ، شرکت REPKON ترکیه نیز یکی از شرکتهای دارنده خط تولید مبدل های کاتالیزوری می باشد . آب بندی نبودن کامل سوپاپها یا خرابی آنها، سفت بودن فیلر سوپاپ می تواند باعث به هم خوردن نسبت تراکم شود.۲.

هر گاه مسیر خروجی دود گرفتگی داشته باشد و رفع گرفتگی نشود، دود حاصل از احتراق به سختی از خودرو خارج میشود و همین باعث ریپ زدن میشود. این پیچ و تاب در اگزوز معمولاً به خاطر کاهش میزان صدای خروجی از اتومبیل است؛ اما همین پیچ و خم زیاد باعث میشود تا هوای خروجی از موتور نتواند با شتاب مناسب از اگزوز خارج شود و در برخی مواقع حتی برگشت بخورد.

همانطور که گفته شد، تاثیر این قطعه در کاهش آلاینده ها غیر قابل انکار است، بنابراین، حذف و یا عدم رسیدگی به سلامت فنی آن در بسیاری از کشورها خلاف مقررات میباشد.

سر و صداهای باد ناشی از سرعت بالا در جاده، در بسیاری از خودروها اجتنابناپذیر است، این موارد در خودروهای سبکتر مانند SUV بیشتر به چشم میآید، اما شما میتوانید با اعمال برخی تغییرات، این نویزها در قسمت کابین را به حداقل برسانید.

خراب شدن یکی از سنسورها که مستقیماً با ترکیب سوخت و هوا، و موتور در ارتباط هستند مثل سنسور اکسیژن، سنسور دمای موتور و یا سنسور فشار هوای ورودی.۴. براي زيباسازي موتور خود استفاده كنيد. Type 304 – اکثرا این ماده را بهترین جنس برای استفاده در خودرو می دانند و جنسی است که ما از آن برای ساخت 98% از سیستم های اگزوزمان استفاده می کنیم ، چون این ماده بهترین ترکیب از نظر در دسترس بودن، قابلیت شکل پذیری ، دوام و هزینه را داراست.

• آزاد شدن قطعه فلزی از حلقه، ممکن است به کمی زور و انرژی نیاز داشته باشد. تمام قطعات متصل به منیفولد را محکم کنید. در خودروهای کاربراتوری، والوهای سوزنی را بررسی کنید.

ممکن است در سیستم احتراق مشکلی پدید آمده باشد. شل بودن پیچ های سرسیلندر و یا باز کردن سرسیلندر در حالی که گرم است. گرفتگی را باز کنید. کیفیت پاییین بنزین سبب بی اثر شدن عملکرد کاتالیزور و یا گرفتگی آن میشود.

2. اگر به هر دلیل سوخت یا برق به یکی از سیلندرها نرسد، مثلا کوئل به یکی از سیلندرها برق ندهد، یا سوزن انژکتور در یکی از سیلندرها بنزین را درست تزریق نکند، آن سیلندر کار نکرده و نقش خود را در چرخه حرکت های موتور بازی نمی کند، در نتیجه موتور دچار لرزش و ریپ زدن می شود .

بنزین به اندازه کافی در مخزن وجود ندارد یا با آب قاطی شده است. در مسیر لولههای هوا نشتی وجود دارد.

لولهها را بررسی کنید تا در صورت وجود گرفتگی، آن را برطرف کنید. فقط شما باید دمای محیط را 3-4 درجه کاهش دهید تا هزینه های مربوط به نگهداری تجهیزات شما به طور چشم گیری کاهش یاید. سه وظیفه عمده اگزوز :کاهش آلایندگی، کاهش صدا، کاهش دما.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *