چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

از آنجایی که پیشرانه روی دسته موتورها نصب شده و در دستاندازها جابهجا میشود، واشر منعطف سربی اتصال همیشگی بین واشر منیفولد دود جک J5 و لوله اگزوز را بدون بروز نشتی دود حفظ میکند. بار دوم بردم نمایندگی و اینبار دوتا واشر روی هم انداخت.

اگر قرار باشد برای هر بار تنظیم دلکو به تعمیرکاران مراجعه کنیم، هم وقتمان حسابی تلف میشود و هم پولمان. از طرفی نمایندگی خیلی سرسری واشر عوض کرد و حتی چسب هم درست و حسابی نزد.

مجددا رفتم نمایندگی، و بهم گفتن که باید منیفولد دود و گلویی اگزوز کاملا عوض بشه! همان طور که میدانید اگزوز قطعهای در سیستم احتراق هر وسیله نقلیه موتوری است.

اما بیشترین آمار خرابی مربوط به واشر منیفولد دود جک J5 منعطف سربی است چرا که در مدت زمان طولانی در معرض دود بسیار داغ حاصل از احتراق و جابهجاییهای مداوم پیشرانه قرار دارد.

هوراکان خودرویی است بسیار زیبا و چشمگیر که وقتی از بغل به آن نگاه کنید، گارالدو در مقایسه با آن جعبه مانند و تک بعدی به نظر میرسد. همچنین حرارت زیر محفظه کاپوت در رانندگی با سرعت بالا یا در سربالاییها به قدری افزایش خواهد یافت که ممکن است باعث آتش گرفتن نمد صداگیر، تغییر رنگ کاپوت و یا سوختگی سیمکشیها و ادوات داخل کاپوت شود که عواقب آن بسیار خطرناک و هزینهبردار است.

با افزایش عمر خودرو واشر منیفولد دود جک J5 به مرور شروع به پوسیده شدن میکند. جدول معرفی موتورسواران بدون گواهینامه به دادسرا فروشگاه مرکزی پیشتاز موتور در شهر توریستی طرقبه افتتاح شد فروش ویژه موتورسیکلت های ارژنگ خودرو کاسپین آغاز شد جولان ۳ میلیون موتورسیکلت در کلان شهر تهران تعمیرکاران ایرانی برای طرح جایگزینی موتورسیکلتها آمادهاند؟

باعث روشن شدن موتور سیکلت در هر درجه حرارتی شود و کارکرد منظم آن را در حالت دور آرام تضمین نماید. خروجی اگزوز خودرو و کامیون دارای گازهای سمی مانند مونوکسید کربن باشد که زمانی که وارد خودرو می شوند همچون مانند این می ماند که در پشت سر خودرو ایستاده اید و بوی خارج شده از اگزوز را تنفس می کند بنابراین نیاز است تا تعمیر شوند.

هرچند احتمال آسیبدیدگی شدیدتر منیفولد خروجی مانند ترک یا شکستگی کمتر است اما در واردآمدن ضربه شدید به لوله اگزوز از عقب خودرو در تصادفات و یا ریختن آب سرد بر منیفولد داغ نیز ممکن است.

واشر منیفولد دود جک J5 نیز همانند منیفولد هوا غالبا از جنس چدن ریختگی است مگر در آن دسته از خودروهای اسپرت که از گونههای کرومی یا سرامیکی استفاده میکنند.

این سیستم هرگز به اندازه کافی داغ نمی شود .مواد شیمیایی موجود در اگزوز ترکیب می شود تا ترکیبات خورنده ای را ایجاد کند که فلز را تخریب می کند. واشر منیفولد هوا جک J5 محل اتصال منیفولد هوا به سر سیلندر را درزگیری میکند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *