چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

این قطعه دودهایی را که در سرسیلندر تولید میشود را به سمت لوله اگزوز هدایت میکند. سرد بودن موتور و ايجاد دود سفيد: در ابتداي كار ،چون قطعات موتوری سرد است، مقداري از گرماي تراكم توسط اين قطعات و مايع سيستم خنك كننده جذب مي شود و به همين دليل گرماي درون محفظه احتراق به حد مطلوب نرسيده واحتراق سوخت ناقص خواهد بود با كاركردن موتور به مدت چند دقيقه و گرم شدن موتور اين مشكل حل مي شود.لازم به يادآوري است كه فلسفه وجودي ترموستات نيز در سيستم خنك كاري موتور همين نكته است كه ترموستات از گردش مايع خنك كننده در ابتداي شروع كار موتور بصورت موقتي جلوگيري ميكند تا دما سيلندر و محفظه احتراق هر چه سريعتر گرم شده و پس از رسيدن به دماي مطلوب جهت احتراق ،ترموستات به اصلاح باز شده و گردش آب در سيستم خنك كننده امكان پذير مي گردد و پس از مدتی با افزایش درجه حرارت موتور سفید دود به تدریج ناپدید شده.

پس از انجام عمل احتراق درون سيلندر، دود ناشي از عمل احتراق از مسير سوپاپ دود و اگزوز به خارج از موتور هدايت مي شود. لوله خروجی اگزوز که دود از آن خارج میشود آخرین بخش اگزوز است که از انبار اگزوز به سمت بیرون خودرو کشیده میشود.

دود سياه به علت زياد بودن بار موتور : اگر بار موتور بيشتر از حد استاندارد باشد ، موتور براي سعي در جبران نيروي درخواستي دارد و رگلاتور پاشش سوخت را افزايش داده و موتور دود سياه ميكند .براي رفع اين مساله بايد بار وارده بر موتور را كاهش داد و در ديزلهاي وسايل نقليه از دنده سنگين استفاده نمود .

در صورتی که فرآیند استخراج به درستی انجام شود، به طور معمول درصد بازیابی این مواد بالا می باشد. 16 – قصور در تعویض استپ نور بالا . در داخل منبع اگزوز مجموعهای از لولههای سوراخ دار وجود دارد که با دقت بالا همانند آلات موسیقی تنظیم شدهاند.

علاوه بر تمام مزیتهای ذکر شده، رگلاژ در تمامی مراحل خدمت رسانی در کنار شماست. تمامی تعمیرگاههای طرف قرارداد با رگلاژ با موفقیت از فیلترهای کارشناسی گذر کرده و ضمن اعلام شفاف نرخ کلیه خدمات خود، کوچکترین نارضایتی را برای مشتریان ارسالی از طریق رگلاژ ایجاد نکرده اند.

با درخواست سرویس از طریق رگلاژ، دیگر احتیاجی به مراجعه به تعمیرگاه بدون اطلاع از شلوغی و یا بسته بودن آن نخواهید داشت. شما از طریق رگلاژ قادر خواهید بود تا روز، ساعت و تعمیرگاه مورد دلخواه خود را برای سرویس مورد نظرتان مشخص کنید.

پس از مشخص شدن ایراد خودرو، رگلاژ نزدیک ترین، محبوب ترین و منصف ترین تعمیرکار را به شما معرفی خواهد کرد.

اما اگر پس از مدت کوتاهی خودرو خاموش شود این آب بخار نمیشود و سبب پوسیدن منبع اگزوز میشود. منیفولد ورودی ، درست مانند سیستم اگزوز ، می تواند به عنوان یک سیستم بلندگوی نوسانی با خواص طنین خاص خود تلقی شود.

گزینه های بسیاری وجود دارد، و برخی حتی سیستم خنک کننده را حتی به عنوان یک سلاح (Trunny) Silencer می کنند – عکس را در سمت چپ ببینید. ماده 10 ـ اشخاص مندرج در مواد (8 و9) فوق مكلفند حداكثر ظرف مدت ششماه، براي معرفي مالك و يا متصرف قانوني جديد وسيله نقليه، به منظور تغيير مالكيت و ثبت آن، به راهنمايي و رانندگي مراجعه نمايند.

آنها بسیار واکنش پذیر هستند و میتوانند هنگام تماس با سایر مواد شیمیایی موجود در هوا، در آلودگی هوا نقش داشته باشند. اول و مهمتر از همه ، هیچ عنصر بازتابنده دیگری در سیستم وجود نداشته باشد ، که فرکانسهای تشدید اضافی را ایجاد کند که انرژی موج ضربه را در طیف پراکنده می کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *