چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

این قطعه به طور کلی سه وظیفه اصلی دارد. اصلی ترین دلیل ریپ زدن خودرو کثیفی شمع هاست که باید هر 30000 کیلومتر تعویض شود.وقتی احتراق ناقص صورت بگیرد، بنزین به صورت خام می سوزد و در سیلندر جمع می شود و با جرقه ضعیف (گاهی شانسی) محترق شده و انفجار خفیفی ایجاد می کند.

اگر خودرویتان هنگام حرکت یا تعویض دنده ها با گاز دادن ریپ می زند، علت آن موارد زیر است. در این صورت مصرف بنزین بالا است و خودرو شتاب خوبی ندارد و در سربالایی کم می آورد .

در این میان، تغییر رنگ دود اگزوز یکی از بارزترین و راحتترین راههای تشخیص عیب موتور اتومبیل به شمار میرود. واشر سرسیلندر یکی از قطعات مهم خودرو به شمار میآید. در نظر داشته باشید هر تغییری در سیستم اگزوز به صورت غیرحرفهای، ممکن است خودرو یا وسیله نقلیه شما را دچار مشکل کند.

اگزوز فن صنعتی و خانگی تنها هوای نامطبوع و آلوده را خارج می کند ، اما اختلاف فشار ایجاد شده موجب می شود از سمت دیگر مثل در و پنجره هوای تمیز وارد شود. با دست هولش دادم که نمیدونم چطوری ده، یازده نفر پیدا شدن که دورمون حلقه زدن؛ پیرزنی که خیلی شیک پوشم بود دستم رو گرفت و از میون جمعیت بیرونم کشید و گفت: آروم باش دخترم، گذشت!

از طرفی نمایندگی خیلی سرسری واشر عوض کرد و حتی چسب هم درست و حسابی نزد. وجود بخار یا دود نشانگر خرابی بزرگ است که باید موتور را تعویض کنید بعد از اینکه موتور را ۵ دقیقه روشن گذاشتیداگر دود سیاه از اگزوز خارج شد دلالت بر وقفه بر کاربراتور میکند اما اگر دود آبی بود نشانگر این است که کاربراتور باید با هزینه سنگینی تعمیر شود .

سپس پیچهای اتصال اگزوز به بدنه را محکم کرده، واشرهای پلاستیکی زیر پیچ را فراموش نکنید. در ادامه به کاربرد این قطعه و نشانههای سوختن آن میپردازیم.

به فاصله این دو الکترود گپ شمع میگویند. کاری که چندان متداول نیست اما برخی انجام میدهند این است که اگزوز را به وسیله یک شیلنگ داخل یک سطل آب قرار میدهند. واشر سرسیلندر وظیفه یکپارچه کردن فضای بین سیلندر و سرسیلندر را دارد.

دومین وظیفه واشر سر سیلندر هدایت مایعات و ایجاد راه ارتباطی میان موتور و سیلندر است تا این مایعها بین آنها به گردش در بیاید.

علاوه بر مواردی که در کانوپی مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند عایق صوتی محسوب شوند از دیگر موارد این است که تکنیک های لایه بندی نیز باید به درستی اجرا شوند تا قابلیت انعکاس صدا به درون کانوپی به وجود بیاید.

همچنين در بخش نتيجهگيري در جدولي نشان داده شده است كه تنظيم موتور اثر مطلوبتري بر روي خودروهاي رده سني پائينتر دارد. بالانس چرخ علت لرزش موتور در سرعت بالای 80 کیلومتر می باشد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.