چگونه اگزوز ماشین خود را تعویض کنیم؟

ابتدا برای برطرف کردن این مشکل باید منبع و علت دود را شناسایی نمود. در این صورت برای بیصدا کردن دود ناشی از احتراق، از ۲ صدا خفه کن استفاده میشود. در بعضی اوقات برای خروج بهتر دود ، دو عدد خروجی در هر منبع اگزوز قرار می دهند.

سیستم های اگزوز QuickSilver توسط استاد کاران وصنعتگران حرفه ای ساخته می شود تا از کارایی ، صدا و ظاهر عالی محصولات اطمینان حاصل شود ، همچنین سیستم های QuickSilver به مدت 25 سال گارانتی ضد زنگ دارند. ۱۰-در کف” گاید “تلمبه ی کمکی یک ساچمه وجود دارد درست در موازات “گاید” تلمبه، یک “گاید” دیگر نیز وجود دارد که داخلش یک قطعه استوانه یک ساچمه و یک فنر ظریف قرار دارد چنانچه این قطعات سر جای خودشان نباشند مکش پیستون ها به پیاله ی سرایت کرده و یک مسیر فرعی برای ارسال سوخت برای موتور ایجاد میشود.

حتی امکان دارد در مسیر لوله هوا نشت کرده باشد، در این صورت باید قطعاتی که به منیفولد متصل می شوند را چک کنید. لذا منجر به تولید منواکسیدکربن میشود که گازی بیرنگ، بیبو و سمی است. چرا که گرمای ایجاد شده در آنها که باید با بنزین برطرف شود، به دلیل خشک ماندن و عدم وجود بنزین دفع نشده و منجر به کاهش عمر آنها میشود.

اما توقع نداشته باشید صرفأ با خواندن این مطالب یا مطالبی نظیر اینها پی به ایرادات ماشینتان ببرید اما این حداقل ها کمک خوبی میتواند برای شما باشد. اول هر گاز دادنی ممکن است شاهد دود سیاه باشید که اشکال ندارد.

خام سوزی همیشه با کربونیزه شدن سر شمع (سیاه شدن ) همراه است و دود سیاه از اگزوز زمانی که موتور در جا کار میکند یا حتی با دور بالا( اما ممتد کار کند.

۱۱- خام سوزی موتور در دور آ رام باعث کربونیزه شدن سر شمع میشود که با پایین آوردن کیفیت جرقه زنی شمع در دور های بالا به شدت موتور را دچار خام سوزی میکند.

۷- به دلیل گیرپاچ بودن میل و پولک دهانه ی دوم ارسال سوخت یا ضعیف بودن فنر برگشت آن گاهی اوقات دریچه بعد از پایین آمدن دور موتور به جای اولش برنمیگردد.

در بسیاری از مواقع نیز پیش آمده است که قطعه ی تقلبی و فیک را به عنوان منبع اگزوز اصلی 206 ایساکو تیپ 5 به شما عرضه می کنند. بسیاری از شهرها در سراسر جهان مناطق هوای پاک را معرفی کردهاند تا از آلودگی بیشتر هوا توسط وسایل نقلیه جلوگیری کنند.

پس اگر آلودگی فیلتر بنزین با چشم دیده میشود و یا مطمئن هستید در ۱۰ تا ۱۵ هزار کیلومتر اخیر فیلتر بنزین خود را عوض نکرده اید، در اولین فرصت به تعویض آن اقدام کنید. ۶-اگر درپوش روی ژیگلور دور آرام شل باشد یا خود ژیگلور به دلیل خراب بودن رزوه ها سر جایش به درستی ننشیند نیز خام سوزی دز حالت در جا کار کردن مو تور اتفاق میافتد نیم تنه کاربراتور بررسی کنید اگر واشر از لای بدنه بیرون زده باشد اقدام به تعویض آن بکنید.

۸- کاربراتور هایی که با “بیمتال ” های برقی یا با دمای آب کار میکنند اگر راه آب مسدود شده باشد یا مدار الکتریکی “بیمتال” قطع شده باشد دچار خام سوزی میشوند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.