چگونه اگزوز ماشین خود را تعویض کنیم؟

اولین نمونه این سیستم توسط مرسدس در سال ۲۰۰۳ و روی سری S این خودرو ساز معرفی گردید این سیستم پیش از برخورد کمربندها را سفت، سانروف را بسته و صندلی های خوابیده را به حالت اولیه باز می گرداند.

سیستم هشدار خواب آلودگی برای اولین بار از سوی شرکت ولوو ارائه شده است. پس از سرمایهگذاری قابل توجه ایران خودرو برای شراکت دوباره با پژو، باز هم این شرکت به دلیل تحریمها علیه ایران، از توافق خارج شد و برنامههای همکاری ناتمام ماندند.

برای همین این موتور در بهترین حالت چیزی در حدود 270 اسب بخار قدرت دارد و نباید از آن انتظار توانایی حرکتی خودروهای فیسلیفتشده را داشت. در فناوری ترمز دستی برقی، هر یک از چرخ های عقب یک موتور الکتریکی مجزا دارد که کامپیوتر خودرو با بهرهگیری از آن قادر است حرکت چرخ را قفل کند .

یکی از محاسن آن کلاچ نرم اش است که باعث می شود تعویض 5 دنده گیرباکس با سهولت انجام گیرد.

این تکنولوژی به EPB شناخته میشود که کوتاه شده عبارت Electronic Parking Brake است. این قطعه اسفنجی شکل به دلیل اینکه در مسیر گازهای خروجی مانع ایجاد میکند، تا حد کمی موجب کاهش قدرت موتور میشود. موتور احتراق داخلی نقطه آغازین روند تکامل صنعت خودروسازی مدرن است.

1. فن کانوکشن: داشتن فن کانوکشن در فر این امکان را فراهم می کند که هوای گرم تولید شده توسط المنت ها به طور یکنواخت در فضای داخلی فر پخش شود. به طور مثال، در مواقعی که راننده بیش از حد بر روی navigation یا سیستم صوتی تمرکز کرده است.

فناوری تشخیص نقاط کور یا به اختصار BSD ابتدا توسط ولوو توسعه یافت.تشخیص نقاط کور یکی از تکنولوژیهای کلیدی بوده که با استفاده از دیگر فناوریهای موجود، دیدی 360 به راننده میدهد که بدون توجه به سرعت خودرو، به او کمک میکند در این سیستم سنسورها زیر آینههای جانبی اتومبیل نصب میشوند و در صورت فعال شدن توسط راننده، شروع به انتشار امواج با طول موج کوتاه میکنندین امواج به دلیل طول موج کوتاهی که دارند، قادرند وضعیت دقیقتری از نقاط کور خودرو به راننده ارائه دهند.

اندازهگیری شیب هم با استفاده از سنسور انجام می شود و کنترل از طریق واحد هیدرولیکی ABS/ESC انجام میپذیرد. همچنین بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، 95 درصد موتور سیکلت های موجود کاربراتوری بوده به همین دلیل با مصرف بالا و احتراق نامناسب سوخت به شدت موجب افزایش آلودگی هوا می شوند.

این سیستم با فشردن دکمه Auto Hold فعال شده و بعد از آنکه پا را از روی پدال گاز برمیدارید، خودرو بدون فشردن پدال ترمز، میایستد با متوقف شدن خودرو دیگر به نیازی به نگه داشتن پدال ترمز وجود ندارد و خودرو ثابت می ماند تا زمانی که شما مجدد پدال گاز را فشار دهید که با این کار ترمزها به آرامی آزاد شده و خودرو شروع به حرکت میکند.اساس کار اتوهلد بر پایه تشخیص شیب استوار است.

این سیستم هم چنین در مواقعی که راننده به دلایل دیگری جز خواب آلودگی، در حال از دست دادن تمرکز خود است، هشدار می دهد. در صورتی که راننده بدون زدن راهنما از خط جاده منحرف شود به راننده آلارم می دهد .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *