چگونه اگزوز ماشین خود را تعویض کنیم؟

امّا حالت «سکوت» خشونت موتور ۵ لیتری V-8 با قدرت ۴۶۰ اسببخار را کنترل میکند و غرّش آن را به ۷۲ دسیبل در شروع حرکت میرساند؛ یعنی معادل همان نویزی که در کابین یک هوندا فیت مجهز به گیربکس اتوماتیک در سرعت ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت وجود دارد.

زمانی که ترکیب سوخت و اکسیژن در خودرو به هم می خورد، عمل احتراق به درستی صورت نمی گیرد و میزان گازهای خروجی از محفظه احتراق بیشتر می شود و ممکن است هنگامی که خودرو درجا کار می کند صدای پت پت از اگزوز شنیده شود.

◇ اگزوز یا صدا خفه کن هایی که در بسیاری از پمپ های خلاء استاندارد قرار دارند را می توان جداگانه به عنوان جایگزین سفارش داد. در حالی که بسیاری از سیستمهای اگزوز هوشمند، یک حالت راهاندازی ساکتتر را ارائه میدهند، امّا این سیستم در موستانگ GT با استفاده از عملکرد «استارت بیصدا»، خود را از بقیه متمایز کرده است.

با «استارت بیصدا»، مالکان موستانگ GT که به سیستم اگزوز هوشمند مجهز باشند، میتوانند زمان استارت پونیکار خود را در حالت «سکوت» برنامهریزی کنند. شرکت QuickSilver Exhausts در سال 1973 میلادی در Esher انگلیستان تاسیس شد.یک کار خانوادگی که در اصل برای توزیع و فروش سیستم های اگزوز به وجود آمده بود و در سالهای بعدی به ساخت سیستم های اگزوز خود منتهی شد.

برخی نیز این کار را هدر دادن ثروت دانسته و آن را بیانگر بی توجهی ثروتمندان به داشتههای خود عنوان کردند. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال،همانند سایر سیستمهای اگزوز هوشمند، اتصالات آپشن در موستانگ GT جدید نیز قادر خواهند بود تا بر اساس حالت انتخابشده و ورودی پدال گاز، میزان صدای خروجی از لولههای اگزوز را کنترل کنند.

اگر احتمال می دهید که بدانید در چه نقاطی از اگزوز نشتی وجود دارد و سوراخ ایجاد شده، در ابتدا همان نقاط را بررسی کنید. همچنین می توان انبار عقب اگزوز را نیز حذف کرد اما این کار نیز غیرقانونی است.

حال چه بلایی بر سر تولیدکنندگان سیستم اگزوز که مستقل از شرکتهای خودروسازی فعالیت می کنند میآید؟ در بالاترین تنظیم شدت صدا، اگزوز هوشمند موستانگ GT در ابتدا بیش از ۸۰ دسیبلِ خالص از V-8 خارج میکند. حسين از مازندران،بابل 40-سلام من سمندEf7 مدل۹۰داشتم حدود يکسال از روزي که خريدم فقط برام خرج داشت روغن ريزي.کم کردن روغن .سوختن واشرسرسيلندر.وآخرقفل کردن موتور اصلا نميدونم روغن ماشين کجا رفته بودخلاصه ماشين خوبي نيست .من ظاهر دنا رو دوست دارم ولي ازموتورش مي ترسم/فائق 41-سلام، من سال90 يه سمند EF7 از نمايندگي تحويل گرفتم ، دومين روز ديدم روغن ريزي داره بردم نمايندگي شهرستانمون گفت از اويل ماژول هست و ما پکينگش را نداريم، رفتم نمايندگي يزد گذاشتن توي نوبت و هفته بعدش خبرم کردن رفتم پک کامل تعويض شد ولي فرداش بازهم روغن ريزي داشت، مجدد رفتم همونجا گفتن اينبار بايد پکينگ و رادياتور اويل ماژول تعويض بشه ، چند روز بعدش اينکار هم انجام شد ومجدد روغن ريزي داشت، مجدد رفتم و اينبار يه هفته ماشين را خوابوندن و گفتن کلا اويل ماژول بايد تعويض بشه، اينکار را انجام دادن و الحمدلله مشکل رفع شد.

آوانتادور SVJ آخرین محصول لامبورگینی است که عاری از این فیلتر است و در واقع آخرین محصول لامبورگینی با آن صدای معرکه و شعلههای آتشین خواهد بود. اما در نسل بعدی محصولات شرکت لامبورگینی دیگر خبری از این آتش بازی نخواهد بود چراکه این محصولات باید در حالت CORSA نیز تست سیکل رانندگی WLTP را پشت سر بگذارند.

برهمین اساس نیز تمامی محصولات گروه فولکس واگن و دیگر شرکت های تابع باید به فیلتر OPF مجهز شوند حتی اگر بدون آن نیز به استاندارد یورو ۶ برسند.

با توجه به شفافیت قیمتی رگلاژ، دیگر نیازی به مذاکره و چانه زدن با تعمیرگاه را نخواهید داشت و از قیمت اعلامی تعمیرکار نیز شگفتزده نخواهید شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *