واشر اگزوز ماشین های سبک و سنگین

ورودی هوای فلاپ و خروجیهای هوا نیز تغییرات قابل توجهی را داشتهاند. این ولتاژ به ECU خودرو منتقل شده و ECU یا همان کامپیوتر به این شکل توازن مخلوط سوخت و هوا را حفظ مینماید.

پیش از این که موتورها کاربراتوری بودند، افت توان موتور بیشتر مربوط میشد به گرفتگی فیلتر بنزین ولی سیستم های سوخت رسانی امروزی پیچیده تر هستند و به همان نسبت تشخیص عیب در آن ها نیز دشوارتر است. چگونه بوهای غیرعادی در خودرو را تشخیص دهیم؟

کامپیوتر خودرو، در شرایط آب و هوایی و میزان درجه حرارت مختلف، نسبت هوا به سوخت را تعیین کرده و سنسور اکسیژن میباید این نسبت را تنظیم نماید. همراه این قطعه کوچک آلن و پیچ برای نصب و تنظیم میزان فشار گاز عبوری از آن وجود دارد که به تغییر صدای آن نیز می انجامد.

بالا رفتن میزان آلایندگی چیزی ست که شاید بتوانید از وضعیت خروج دود از اگزوز خودروی خود متوجه شوید. این سیستم مجهز به یک سوپاپ پروانهای است (چیزی با ظاهر و مکانیزگی شبیه به دریچهی گاز خودروهای بنزینی) است که در مسیر گازهای اگزوز قرار دارد و تا زمانی که ترمز اگزوز را فعال نکنید این سوپاپ بهطور کامل باز است.

در صورتی که احساس کردید بوی دود خارج شده از اگزوز متفاوت بوده و چیزی شبیه به سوختن بنزین خام از آن استشمام میشود، باید نسبت به خرابی سنسور اکسیژن شک کنید.

در کار کردن ژنراتورتان بهتر است تا با افراد معتبر مشاوره کنید که تعیین کنند که آیا کار ژنراتورتان نیاز به تایید قدرت های محلی دارد تا تضمین کنند که مطابق با قوانین محلی برای اینکه در مقبل جریمه ها و دیگر خطا ها پشتیبانی شوند.

اما از آن دقیقتر تست های آلایندگی خودرو هستند، که در صورت عدم قبولی اتومبیل شما در آنها؛ احتمال خرابی سنسور اکسیژن داده میشود. در اين صورت حق ندارند بيرون معبر ويژه عبور و مرور نمايند.

نکته: خراب بودن سنسور اکسیژن حتما موجب رد شدن خودروی شما در تست مراکز معاینه فنی خواهد شد. به طور کلی خرابی سنسور اکسیژن موجب تنبل شدن و بیشتابی خودرو خواهد شد. زمانی که سنسور اکسیژن مشکلی داشته باشد، متوجه افزایش سوخت غیرمتعارف خواهید شد.

زمانی که سنسور اکسیژن معیوب شده و عملکرد خود را به درستی انجام ندهد، معمولا خودرو در سربالاییها بدون توان بالا رفته و یا ریپ میزند.

این محل اجازه می دهد تا گاز خروجی در حداکثر دمای مورد نیاز برای عملکرد مناسب باشد. همه و همه دست به دست هم میدهند تا یک نُت اگزوز با پس زمینه ی ناله و شیون را بسازند! از این روی است که همیشه توصیه میشود تا نسبت به چراغهای پشت آمپر توجه کافی داشته باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *