واشر اگزوز ماشین های سبک و سنگین

حذف کاتالیزور در میان برخی از افراد به دلیل باورهای اشتباه است که تصور می­ کنند با از میان برداشتن کاتالیست ، خودرو شتاب زیادی خواهد گرفت و این موضوع بیش­تر در میان جوانان شایع است .

برخی از افراد به طور کاملا خودسرانه و بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه کاتالیست را از خودرو جدا می­ کنند که این کار مشکلات بسیاری را برای خودرو ایجاد خواهد کرد و بسیاری از کارشناسان تاکید بر آن دارند، که از حذف کاتالیزور خودداری کنید ، این کار موتور خودرو را تحت فشار قرار داده و مشکلاتی برای خودرو شما ایجاد می ­کند .

کاتالیزور بی ام و یکی از قسمت های مهم سیستم اگزوز این خودرو محسوب می شود که برای تصفیه گازهای آلاینده خروجی از موتور، طراحی و ساخته شده است.

در این قطعه، شبکه هایی وجود دارد که در اثر مرور زمان و عدم سرویس به موقع دچار گرفتگی می شوند و گازهای آلاینده نمی توانند به خوبی به کاتالیزور وارد شوند و تصفیه گردند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که موتور را خاموش و باتری موتور سیکلت را جدا کنید تا خطر برق گرفتگی برطرف شود.

کاتالیزور همونجوری که از اسمش مشخصه، قطعه تو مسیر خروجی گازهای اگزوزه که با حرارتی بالغ بر 200 تا 700 درجه سانتی گراد که بر اثر عبور گازهای حاصل از احتراق به این دما میرسه کمک میکنه که گازهایی سوختی که در محفظه احتراق فشرده و منفجر شده و تولید گازهایی شامل هیدرو کربن های نسوخته و مونوکسید کربن و دی اکسید کربن و اکسیژن و غیره شده، بواسطه حرارت بالا سوخته و طی واکنش شیمیایی تبدیل به گازهای کم خطری بشن مثل تبدیل مونوکسید کربن به دی اکسید کربن که کم خطر تر میباشد پس نتیجه میگیریم که کاتالیزور گازی رو به خودش جذب نمیکنه بلکه با ایجاد کوره داغ گازهای متراکم و پر خطر برای محیط زیست و سلامتی انسان رو کم خطر تر میکنه .

یکی از مراکز فروش، تعمیر، نگهداری و سرویس کاتالیزور، مستر کاتالیزور است که خدمات حرفه ای در این زمینه ارائه می کند. یکی از قطعات مهم خودرو که جز استانداردهای آلایندگی محسوب شده، و در بسیاری از کشورها جز الزامات اجباری و ضروری خودروها به شمار می رود کاتالیزور نام دارد.

زیرا این مبدل بر سر راه صداهای خروجی از موتور قرار دارد و به نوعی مسدود کننده صداهای موتور نیز محسوب می شود که برداشتن آن موجب خروج صداهای ناهنجار و اضافی از داخل موتور می شود . بنابراین، در اثر مشکلاتی نظیر خرابی واشر سرسیلندر که، موجب ورود آب و روغن به محفظه موتور و تغییر گازهای خروجی می شود، کاتالیزور به سرعت آسیب می بیند.

همین موضوع به اصطلاح عجیب باعث اولین جرقه هایی از بازی جهان بازی شد که امروزه هزاران پلیر فعال داشته و در بیشتر زمینه های مختلف نظیر فروش تعداد نسخه و هزینه تولید بازی رکورد گینس دارد.

به این ترتیب، بخش پرفشار موجی که از محفظه خارج میشود، با بخش کم فشار موجی که از محفظه خارجی بازتاب مییابد، با هم تداخل و هر دو موج یکدیگر را خنثی میکنند. یکی از روش­های بازیافت کاتالیست خودرو که بسیار رواج دارد را معرفی می ­کنیم ، این روش قالکاری می ­باشد .

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *