مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

صدا خفه کن را با یک دستگاه جدید تعویض کنید. این صدا خفه کن فقط برای موتورسیکلت هوندا 125 و 150 سی سی می باشد.

خرابی خودرو گاهی اوقات با صداهای مختلف از اگزوز خود را نشان می دهد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. در این حالت خلاص کردن دنده ها به این صورت می باشد که باید دو پدل رو همزمان با هم بگیریم تا خلاص شود.

با توجه به نمودار فوق با نصب هدرز می توان به مقدار قابل توجهی از توان دست یافت که در این موتور حدود 38 اسب بخار است. در نمودار گشتاور به دور موتور نیز این تاثیر قابل توجه است.

با توجه به اهمیت منبع اگزوز در تیونینگ خودروها، برندهای زیادی اقدام به تولید این محصول کرده اند، که در مدل های سایلنسردار و ریموت دار و ساده ساخته می شوند سلام!

در حالت کلی می توان گفت با نصب هدرز می توان تقریبا با افزایش توان و گشتاور 2 الی 12 درصدی دست یافت که برای طراحان و رانندگان حرفه ای بسیار ارزشمند است. همچنین نصب هدرز باید به راحتی صورت پذیرد تا برای جا دادن آن در کنار سایر تجهیزات خودرو به مشکل برنخوریم و این نکته زمانی میسر می گردد که برای هر خودرو با هر مشخصات موتوری، هدرز مخصوص آن خودرو طراحی و ساخته شود.

این اهمیت فرایند ساخت هدرزها به خوبی بیان می کند. تغییراتی که برای افزایش کارایی این نوع فن اعمال می گردد، عمدتا تغییرات ساختاری ساده ای بوده که عملکرد اصلی فن را به همان شکل حفظ می کند.

Gibson: این شرکت آمریکایی در اوایل دهه 90 میلادی شروع به کار کرده و به صورت تخصصی روی طراحی سیستم اگزوز خودرو کار می کند. موتور برق دیزل یا بنزینی، یک سوال که همیشه مورد پرسش مشتریان قرار می گیرد که کدام مدل مناسب آنهاست، این یک سوالسخت است و دقیقا بستگی به نیاز مشتری دارد که کدامین مدل مناسب آنهاست، برای دهه ها موتور دیزل مردم را به یاد موتوری کثیف و بدبو می انداخت که دود بسیار زیادی تولید می کرد، ولی امروزه این طرز فکر تغییر کرده و موتور دیزل را به عنوان یک موتور ایده آل می شناسند.

با توجه به اینکه شرکت های بسیار متعددی در حال حاضر هدرزز تولید می کنند و نمی توان سوابق تمامی آنها را برشمرد،در اینجا صرفا به آشنایی با چند شرکت تولید کننده با سابقه و شناخته شده در این زمینه می پردازیم.

BBK: نام این برند اختصار نام موسسین کارخانه است که در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان هدرز در دنیاست. بیشترین مقدار گشتاور در حالت عادی در دور 3600 rpm به بزرگی 319ft-lbs (حدود 432 N.m) و در حالت نصب هدرز در دور 4100 rpm به بزرگی 345 ft-lbs (حدودا 468 N.m) اندازه گیری شده است.

حداکثر توان در این دو حالت در دور 5200 RPM به دست می آید. قابلیت استفاده اگزاست فن سانتریفیوژ دبل برای محیط های اسیدی، حرارت و رطوبت بالابا انجام ایرات در ساختار فنی دستگاه امکان پذیر می باشد. این میزان در صورت استفاده از عایق های خاص تا حد زیادی قابل افزایش می باشد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *