مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

البته این نکته شایان ذکر است که صدای اگزوز بستگی به حجم سیلندر دارد یعنی هر چه تعداد سیلندر بیشتر باشد قدرت باد موتور بیشتر بوده و متعاقبا صدای زیباتری را از خود بیرون می دهد.

به عنوان مثال زیبایی صدای اگزوز یوشیمورا در موتوری با حجم 250 با دو سیلندر، کمتر از موتوری با حجم 1000 با چهار سیلندر می باشد. یعنی اپوکسی باید به حدی باشد که بتوانید پچ را روی قسمت نشتی کاملاً مهر و موم کنید.

این قسمت از لوله در صدا خفه کن وارد می شود. این مقاله، تفاوت منبع اگزوز لوله مستقیم با سیستمهای معمولی اگزوز را برایتان شرح داده و معایب و مزایای آن را نیز آشکار میکند.

بی شک صدای موتور و دودهای خروجی حاصل از موتور بایستی از خودرو به خارج هدایت شوند لذا به جهت شکل گیری قدرت در موتور سوخت موتور احتراق پیدا می کند و بعد از این احتراق در سیلندر به وسیله ی مانیفولد دود و از لوله ای به سمت اگزوز هدایت شده و سپس اگزوز بعد از گرفتن صدا موتور دود ناشی از موتور را به بیرون هدایت می کند پس علت عمده صدای زیاد در هنگام خراجی اگزوز این است که اگزوز شما توانایی خفه کردن صدای موتور خودرو را ندارد.

1. اگرخودرویی که این ایراد را دارد کاربراتوری است پس به احتمال زیاد با تعویض کاربراتور مشکل رفع می گردد. دلایل مشکل صدای زیاد اگزوز چیست؟ 6. احتمال بعدی این است که ممکن است مشکل سلونید یا شیر برقی انژکتور ها در موقعیت نیمه باز گیر کنند و قابلیت بسته شدن کامل را نداشته باشند.

اما با انجام دادن یک سری نکات این مشکل هم تا حدودی می شود کاهش داد. یکی دیگر از وظایف اصلی این قطعه کاهش میزان آلودگی خروجی از موتور خودرو است که عمدتا این امر با استفاده از قطعه ای به نام کاتالیست در اگزوز انجام می گیرد.

همچنین بستن هدز فابریک اگزوزهای حرفه ای در زیبایی صدای اگزوز تاثیر بیشتری دارد و تا چند اسب بخار قدرت موتور را بیشتر می کند. هنگام تعویض یا طراحی مجدد صدا خفه کن ، فقط مقدار کمی اسب بخار از بین می رود.

اگزوز یوشیمورا (Yoshimura) : در مورد صداها به نظر من زیباترین صدا رو یوشیمورا میده که مخصوص نینجا طراحی شده و در دو جنس کربن و تیتانیوم ساخته میشه. نیروی مورد نیاز موتورهای برقی به کمک یک باتری تأمین میشود و به آن قدرت حرکت میدهد.

هرجای دنیا که بروید معمولاً برای هرخودرویی، محدودیتهای تردد تعریف میشود و اگر خودرو وضعیت تولید آلایندگی مطابق با استانداردهای روز را نداشته باشد اجازه رفت و آمد در همه مناطق و نواحی شهر را نخواهد داشت. در سیستمهای اگزوز استاندارد تناسب معنادار و دقیقی میان منبع اگزوز، لولهی رابط و سر اگزوز وجود دارد و قطعاتی همچون کاتالیزور نیز در این مسیر قرار میگیرند و خارج شدن گازهای حاصل از سوختن بنزین به صورت صحیح و منطقی انجام میشود.

ما در این بخش قصد داریم در رابطه با این قطعه در خودرو بیشتر صحبت کرده و علائم خرابی اگزوز را به همراه تعیین زمان خرابی آن مورد بررسی قرار دهیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *