مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

چنانچه مدتی پس از کارکرد موتور خودرو، رنگ روغن مصرفی تغییر نکند و اصطلاحا سیاه نشود. چنانچه گاز ها و آلاینده های حاصل از احتراق از قسمت سیلندر خودرو خارج نشود بی شک ماشین منفجر خواهد شد.

در این صورت باید سیستمی باشد که تمامی گاز های حاصل از واکنش شیمیایی در سیلندر خودرو را به سمت بیرون هدایت کند. وظیفه ی این قسمت که یکی از قسمت های اگزوز خودرو است، گرفتن دودهای خروجی از مجاری موجود در سیلندر و انتقال آن به لوله ی اگزوز است.

بعضا پیش آمده که برای بی صدا کردن دودها از دو صدا خفه کن استفاده شده است که معمولاً این طرح در موتورهای پرقدرت کاربرد دارد. مثلاً این قسمت در موتورهای v شکل در دو طرف موتور و در موتورهای ردیفی در کناره های موتور قرار گرفته است.

وجود دیزل ژنراتور از نوع تامین برق اضطراری در این بخش کمک های بسیار حیاتی را انجام داده است. مشکلی که در این قطعه وجود دارد، ازدهام دود خروجی منیفولد است که فضای کافی به دودها برای خروج داده نمی شود.

قسمتي از بار كه از كاميون و يا يدك و يا تريلي خارج ميشود، بايد به طور خيلي واضح در شب به وسيله چراغ قرمز و در روز به وسيله پرچم قرمز مشخص گردد. اما در این پست قرار است که به طور کامل با هم به سراغ آشنایی با سیستم اگزوز خودرو برویم و این قطعهی بسیار مهم را بررسی کنیم.

سیستم ترمز یکی از اجزای بسیار مهم و فوق ایمنی در تامین امنیت جانی سرنشینان خودرو است که علاوه بر اهمیت خود آن، نحوه ترمز گرفتن در هنگام رانندگی بهمنظور جلوگیری از بروز تصادفات نیز اهمیت ویژهای دارد. گرمای این گازها به قدری زیاد است که با حرارت کوره ذوب فلزات برابری می کند.

بدین ترتیب احتراق بهتر انجام گرفته و احتراق بهتر به معنی قدرت و کشش بهتر موتور خواهد بود. این قسمت وظیفه دارد، محصولی را که در محفظه ی احتراق و از سوپاپ های خروجی گرفته است، را به لوله ی اگزوز منتقل کند؛ که خود این قطعه دارای انواع و مدل های مختلفی است.

شرکت در سال ۱۳۳۸ پس از احداث کارخانه در جاده مخصوص کرج (محل کنونی شرکت)، مونتاژ انواع خودروهای جیپ را در ایران آغاز نمود.

پس برای اینکه در مورد سیستم اگزوز خودرو همه چیز بدانید پیشنهاد می کنیم که این پست را از دست ندهید. قطر لوله اگزوز با توجه به قدرت،کاربر آن و شرایط کار کرد موتور تعیین میشود، پس نمی توان از هر لوله اگزوزی برای هر خودرویی استفاده کرد.

سیستم اگزوز خودرو چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟ دوچرخهسواری نام ورزشی است که آن را میتوان به صورت تکنفره یا گروهی انجام داد. با استارت آن این خرس از خواب بیدار می شود و تنها کافیست تا پای شما پدال گاز را لمس کند تا متوجه شوید که چرا آن را به یک خرس قدرتمند تشبیه کردم!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *