مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

اگر موتورسوارنتواند موتورسیکلت را کنترل کند منجر به تصادف خواهد شد. چرا که وقتی پلیس از منطقه مطلع می شود تا مدتی آن محل را کنترل وممانعت و گاهی هم جریمه می کند. تمام قطعاتی که متصل به منیفولد هستند، کنترل کنید و در صورتیکه محکم نبودند محکم کنید.

نشتی در سیستم خلاء خودرو، به بد کار کردن یا ریپ زدن ماشین منجر میشود. اگر ریپ زدن به این دلیل باشد، فقط کافی است سنسورها را تمیز کنید یا اگر زیاد آسیب دیدهاند، آنها را تعویض کنید. اگر این سنسورها کثیف شده باشند، اطلاعات اشتباه را به رایانه ارسال میکنند و بنابراین نسبت مخلوط هوا به سوخت بهدرستی تنظیم نمیشود.

دلیلش این است که مخلوط سوخت و هوا ممکن است خیلی غلیظ یا رقیق باشد. در این شرایط ممکن است مخلوط زیاد رقیق یا غلیظ باشد. خوشبختانه، تمیز کردن یا تعویض این دریچه کار آسانی است.

در غیر این صورت، باید آنها را تعویض کنید. ـ تک خروجی: در بیشتر خودروها از این مدل استفاده میشود؛ از همه هم ارزانتر است.

به نوعی میتوان گفت روغن موتور پارانوکس یک دوپینگ برای خودروها است که باعث جوانسازی مجدد آن میشود. نازلهای انژکتور سوخت با گذشت زمان مسدود میشوند و باعث ریپ زدن ماشین میشوند. انژکتورهای سوخت، سوخت را بهداخل سیلندرها اسپری یا پاشش میکنند.

اینها دلایلی بودند که معمولا در هر شرایطی که ماشین ریپ میزند، مخصوصا در هنگامی که شتاب میگیرید یا سرعتتان را بالا میبرید، ممکن یک یا چند مورد از آنها در آن دخیل باشند. اما دلایل دیگری هم وجود دارند که بیشتر زمانی که تازه ماشین را استارت زدهاید و روشن کردهاید باعث ریپ زدن ماشین میشوند.

اگر درست کار نکند یا کثیف باشد، بهخوبی نمیتواند سوخت را مشتعل کند و ماشین به بدسوزی میافتد یا ریپ میزند. شمع باعث اشتعال سوخت در محفظه احتراق میشود.

این سوخت با هوا مخلوط شده و مشتعل میشود. این اطلاعات به رایانه اتومبیل منتقل میشوند و رایانه تشخیص میدهد که مقدار مناسب سوخت که باید به محفظه احتراق برسد چقدر است.

برلیانس و رنو ساندرو و رنو لوگان از این جملهاند. باید از سوخت باکیفیت و ترجیحاً بنزین سوپر برای احتراق بهتر استفاده کنید.

این حسگر در مسیر خروج گازهای اگزوز خودرو ، قبل و بعد از مبدل کاتالیستی کانورتور نصب می شوند، و بر مبنای داده­های ارسالی، ECU میزان بهینه ترکیب هوا و سوخت را در موتور خودرو مشخص می­کند. این سنسور میزان هوایی را که به سیستم انژکتوری سوخت وارد میشود اندازهگیری میکند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *