مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

با مصرف این محصول برند ووفر توان موتور خودرویتان همچون روز اول افزایش پیدا میکند. ضمن این که خرابی این سنسور می تواند بین ده تا ۲۵ درصد در مصرف سوخت خودرو اثر بگذارد.

دانستن این نکته بسیار مهم است که پس ار عمل احتراق و سوختن هوا و بنزین، بخشی از هیدروکربن نسوخته ، منواکسید کربن و دی اکسید کربن با فشار بسیار زیاد پیستون از محفظه احتراق خارج شده و وارد منیفولد یا هدرز می شود.

بدون شک قیمت مناسب بنلی ۳۰۰ ( حداقل در خارج از کشور) یکی از دلایل فروش بالای این موتور سنگین جدید است. البته این کار به خودی خود منجر به ایجاد فشار منفی و کاهش قدرت موتور خودرو می شود.

از همین رو امواج صدا خیلی تند تر از جریان گاز در لوله های خروجی حرکت می کنند که منجر به لرزیدن پرده گوش انسان با نوسانات فشار می شود و در حقیقت مغز این لرزش را به عنوان صدا درک می کند.

در این شرایط مولکول های گاز خروجی با مولکول های کم فشار درون لوله برخورد می کند و آن ها را تحت فشار قرار می دهد. اما مشکل اصلی حرارت بسیار بالای این گاز ها است. به یکی از قطعات خودرو که ووظیفه انتقال دود ایجاد شده در اثر واکنش های شیمیایی ایجاد شده در سیلندر را به محیط خارج از خودرو به عهده دارد اگزوز ماشین گفته می شود.امروزه ویژگی این قطعه خودرو افزایش یافته است و وظایف دیگری را نیز بر عهده دارد.

در اگزوز خودرو هم از این ویژگی استفاده می شود و برای کاهش صدا از تبدیل انرژی ثوتی به انرژی گرمایی استفاده می شود.

این قطعه همچنین وظیفه بی صدا کردن خودرو را بر عهده دارد. از مهمترین مسئولیت های این قطعه ماشین می توان به انتقال گازهای حاصل از احتراق در موتور خودرو به انتهای خودرو و محیط خارج از آن اشاره کرد.

در این مقاله تلاش شده با ۱۶ صدای خودرو (و منشا ایجاد آن ها) که نباید نادیده گرفته شوند، همچنین عیب یابی خودرو از روی این صداها آشنا شویم.

تپش ها در موتور خودرو زمانی به وجود می آیند که سوپاپ خروجی باز شده و جریان گاز فشرده ناگهان وارد سیستم اگزوز شود. همه اینکارها در انباره اگزوز یا انبار صدا خفهکن اتفاق میافتد. همچنین دامنه امواج تعیین کننده ی بلندی صدا است و امواج صوتی با دامنه بیشتر پرده گوش را بیشتر حرکت می دهند و از همین رو ما صدای بلندتری را می شنویم و به همین دلیل می توان دو یا چند صدا را تلفیق نموده تا به دنبال ان صدای کمتری به گوش برسد.

قیمت اگزاست فن تهویه با توجه به برند تولید کننده متغیر می باشد. این قطعه در برخی موارد و بنا به مشاوره غیر صحیح برخی تعمیرکاران خودرو به مشتریان از سوی آنها برداشته میشود، این در حالی است که این کار علاوه بر معایبی که در بلندمدت برای خودرو به وجود میآورد، برای محیط زیست نیز مضرات زیادی به همراه خواهد داشت که با توجه به وضعیت کنونی هوای تهران، این مساله اهمیت بیشتری مییابد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *