مرگ خاموش جوان بوکانی با دود اگزوز ماشین خود

هر کدام با یک مجهز شدند M102 موتور 1،997 سی سی (2.0 لیتر) خطی -4. حجم پیشرانه در سری ششم این محصول موفق ژاپنی به 1833 سی سی رسیده است و بالاترین قدرت و گشتاور آن نیز برابر با 125 اسب بخار و 170 نیوتن متر می رسد که برای این غول 365 کیلوگرمی، یک رانندگی و کارکرد نرم و آرام را به همراه دارد.

عدم خروج مناسب دود از اگزوز قدرت موتور را می کاهد و منجر به داغ شدن موتور می شود. در صورتی که شما اطلاع درستی از وضعیت منبع اگزوز نداشته و به اصطلاح خودمانی سر از آن در نمی آورید؛ بهتر است وقت خود را هدر نداده و درخواست سرویس تعمیرکار در محل نمایید.

البته قیمت بالایی داشت و دست هر کسی به آن نمی رسید. با این حال ممکن است به هر دلیلی دستگاه دیزل ژنراتور ما دچار مشکل و وقفه در کارکرد درست شود. زمانیکه در جاده خاکی یا بر روی آسفالتی که کمی خاک روی آن بود ؛ در ترافیکها یا در حالت سکون شروع به حرکت می کرد یا درجا گاز می داد پروانه رادیاتور آهنی و بزرگش خاک زیادی را از دو طرف خودرو بلند میکرد؛ فرمانش به نسبت ماشین های زمان خودش بسیار نرم بود و به گفته برخی از مردم اکثر قاچاقچی ها از این ماشین استفاده می کردند ولی این بدین معنی نبود که بین سایر اقشار جامعه طرفدار نداشت.

موتورش به قدری قوی بود که بر روی سیمرغ که جثه ای به مراتب بزرگتر از آریا هم داشت قرار گرفت. اما باید بدانید که عوامل بسیاری در تخریب پیش از موعد از این قطعه اسنفجی شکل دخیل هستند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.قابل ذکر است در صورتی خرابی یا اتمام عمر مفید این قطعه آلودگی زیست محیطی خودرو تا 5 برابر افزایش خواهد یافت.

چنانچه صدا از سوی جعبه دنده باشد که فرسودگی پیدا کرده است ، نوع صدا فرق می کند و در این صورت لرزش هایی در دسته دنده احساس می شود.

خودرویی که بیشتر در پیست به چشم می خورد تا در خیابان. به همین دلیل بیشتر در پارکینگها به چشم می خورد تا در خیابانها!

هم با استارت و هم با هندل روشن می شد. اگر کاتالیزور خودرو شما خراب شد، در گام نخست میبایست دلیل خرابی آن را برطرف سازید و سپس به فکر تعویض آن باشید؛ چراکه اگر دلیل خرابی کاتالیزور برطرف نشود، تعویض آن نیز فایدهای نخواهد شد و قطعه سالم نیز به همان دلیل مشابه با مشکل مواجه خواهد شد.

الف: به وسیله درجه روغن که نمایانگر فشار روغن میباشد و طرز کار آن بدینصورت است که یک لوله مخصوص فولادی از کانال اصلی روغن منشعب شده و در پشت صفحه آمپرها به درجه روغن وصل میشود که فشار روغن را به وسیله اعداد نمایش میدهد.

حتما می دانید یک مدل از آن که متعلق به آقای احمدی نژاد رئیس جمهور وقت ایران بود ؛جهت انجام امور خیریه بود به مزایده گذاشته شد. از همين رو كميته كنترل و پايش آلودگي صوتي شهر تهران دستورالعملي را تهيه كرده تا از اين پس «تست صدا» هم در مراكز معاينه فني انجام شود.

39 را انتخاب کنم ؛ خوشحال ترم. بسیار کم مصرف ولی پر سر و صدا بود و نیمی از انرژِ بنزین را به صوت تبدیل می کرد!

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *