مرگ خاموش جوان بوکانی با دود اگزوز ماشین خود

صوفی افزود:با افزایش قیمت فلزات به کاررفته درساخت کاتالیزور،گزینه جمع آوری وبازیافت آنها روی میز بسیاری ازشرکتهای تولید کننده قطعات لوازم یدکی قرارگرفته وبازارگسترده ای دراین حوزه پیدا شده است.نکته مهم اینکه قطعه ای مانند کاتالیزور پس ازچند سال استفاده و به دلایلی مانند پایین بودن کیفیت بنزین ،کارایی خود را از دست داده و باید تعویض گردد.تعویض کاتالیزوریا اگزوز ،باید با اطلاع وآگاهی مالک خودرو ودر صورت نیاز با تائید کارشناس فنی انجام شود.بنابراین بازکردن کاتالیزور به صورت مخفیانه یا خودسرانه،تخلف صنفی محسوب می شود.

غرشها و خرخرهای اگزوز این خودرو در فواصل دور همانند صدای توپخانه به گوش میرسند. به عنوان مثال ، هنگامی که از این دستگاه ها در خودروها استفاده می شود ، هسته آن معمولاً یک مونولیت سرامیکی با ساختار لانه زنبوری است.

4. اگر کناره های چینی شمع خطهای عمودی سیاه مشاهده کردید نشاندهنده برق دزدی ماشین از سر شمع به سمت پایه ی آن است که می بایست حتما وایرها را تعویض کرد.

در کنار این برنامه میتوانید از امکانات سایت MyCarMakesNoise برای تشخیص صدا ماشین به عنوان مثال علت صدا دادن چرخ ماشین ، علت صدای لاستیک ماشین و..

در راههايي كه خطكشي ندارند هرگونه تغيير مسير حركت به چپ و راست ممنوع است، مگر با رعايت احتياط و دادن علامت و رعايت حق تقدم عبور وسايل نقليه هممسير و مجاور. ماده 179 ـ رانندگان تاكسيها و وسايل نقليه مسافربري موظفند موارد زير را رعايت نمايند: الف ـ سواركردن مسافر با داشتن مسافر قبلي در تاكسيهاي تلفني، بيسيم و يا مؤسسات و يا شركتهاي تاكسيراني دربست، ممنوع است.

صدای بوق موتورسیکلت یا صدای اگزوز موتورسیکلت یکی از مسائلی است که موجب رنجش ساکنان و اهالی میگردد. صوفی افزود: کاتالیزور،یکی ازقطعات مهم وضروری خودرواست که کاربرد آن کاهش آلایندگی گازهای خروجی ازموتوراتومبیل است.محل قرارگرفتن آن در مسیر خروجی اگزوزخودرواست و درساخت آن ازفلزات گران بهایی استفاده شده است.البته کاتالیزورنصب شده روی هرخودرو براساس حجم موتور،نوع سوخت ودیگرآیتم های فنی و ایزوهای بین المللی طراحی وساخته می شود و دربازار لوازم یدکی،قیمت های متفاوتی دارد.به طورمعمول اتومبیل های روزدنیا ازتکنولوژی جدید تری برخوردارند وقیمت قطعات یدکی آنها نیزگران تراست.

اگر مبدل کاتالیست خودرو برداشته شود، آلایندگی خودرو تا بیش از 30 برابر افزایش مییابد. کاتالیست هم مانند سایر قطعات مصرفی خودرو پس از مدتی باید تعویض گردد.عمر مفید کاتالیست 80000 کیلومتر است که با اقدامات زیر میتوان شاهد افزایش طول عمر این قطعه باشیم.

تبصره ـ سوار و يا پيادهكردن مسافران وسايل نقليه عمومي بين شهري در صورت وجود پايانه مسافربري در شهر، تنها در پايانه يادشده مجاز است. همچنین مقدار هیدروکربن های نسوخته نیز در زامیاد از ppm 644 به ppm 78و در پیکان وانت از ppm 571 به ppm 298 در بازه زمانی سال 1381 تا 1389 رسیده است و در مورد هر دو آلاینده در این خودروها روند تولید آلاینده ها نزولی بوده است.

مبدل کاتالیستی مورد استفاده در اگزوز خودروها، کاربرد جدیدی از کاتالیزور سطحی است. بر مبنای بدست آمده و استانداردهای مرتبط، روش بهینه ساخت پایه و سپس تلقیح آن انتخاب گردید و شرایط مناسب برای ساخت پایه و نشاندن حامل از نظر نسبت مواد اولیه، دانه بندی، افزودنی ها، دما و زمان پخت و اثر این عوامل بر تخلخل، استحکام، سختی، سطح ویژه و مقاومت حرارتی بررسی و شرایط لازم برای نشاندن پیش برنده و جزء اصلی کاتالیزوری بر روی پایه ساخته شده مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت.

جالب است بدانید خط مشی سیاسی و اقتصادی فورد در ابتدای کار هنوز هم مورد توجه بسیاری از فعالان نظامهای اقتصادی و صنعتگران است. روکش قابل شستشوی کاتالیزور حامل مواد کاتالیزوری است که برای پراکندگی مواد در سطح وسیع استفاده می شود.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.