مرگ خاموش جوان بوکانی با دود اگزوز ماشین خود

به این شکل با وارد شدن بیش از اندازه بنزین به موتور، فرآیند همیشگی جرقه زنی، قادر به استفاده از تمام حجم بنزین نخواهد بود و به واقع موتور خفه کار می کند.

وی با بیان اینکه امسال به معنای واقعی کلمه جهش تولید را معنا کردیم اظهار داشت: شرکت اگزوز خودرو خراسان یکی از مجموعه های بزرگ صنعتی کشور است که جهش تولید را معنا کرده و پیش بینی می شود که در سال ۱۴۰۰ شاهد رشد تولید ۲۵ درصدی خودرو در کشور باشیم.

ایران در منطقه نیمه خشک و خشک واقع شده و در سالهای اخیر تغییرات آب و هوا و اقلیم، میزان بارندگی را کاهش داده است به طوریکه کارشناسان آب این کاهش را در این سالها بین ۲۰ تا ۲۵ درصد تخمین زدهاند و میزان بارشهای کشور را کمتر از ۲۵۰ میلیمتر برآورد میکنند.

نزديكي بزرگراهها به مناطق مسكوني موجب شده تا زندگي ساكنان اين مناطق هم تحت تاثير قرار گيرد. برپایه اعلام سازمان جهانی بهداشت می توان از طریق اقدامات بهداشت عمومی شامل کاهش مواجهه با صداهای بلند، افزایش آگاهی درباره خطرات، توسعه و اجرای قوانین مربوطه و تشویق افراد به استفاده از دستگاه های حفاظتی از نیمی از موارد کم شنوایی جلوگیری کرد.

اما اين قانون چندان در عمل ضمانت اجرايي نداشته و از ميزان آشفتگي صوتي كاسته نشده است. اما بارش باران و برف در برخی از نقاط کشور بیتاثیر نبوده و ایرنا از قول رییس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه نوشته است: دبی آب چشمههای جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه در پی بارندگیهای ۱۰ روز گذشته، چندین برابر افزایش یافته است.

به گزارش مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، ۹۰ درصد بارندگیها در فصلهای سرد سال، ۵۲ درصد از بارندگیها در ۲۵ درصد از مناطق کشور و ۷۰ درصد هم در فصلهای کممصرف از لحاظ مصرف آب اتفاق میافتد. در روزنامه، نشستن پشت مانیتورو گشتی در سایتهای گوناگون مربوط به آب نشان میدهد که غصه پرقصه «کمآبی»، همچنان ادامه دارد.

میللنگ به واسطه میل سوپاپ و میل دلکو، این زمانبندی را به قطعه دلکو انتقال میدهد. 6. خرابی میل سوپاپ یا آب بند نبودن سوپاپ ها. رییس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه اظهار کرد: بارشهای اخیر موجب شده تا دبی آب چشمه جزیره اشک که به طور کامل قطع شده بود به میزان ۴۰۰ لیتر در شبانه روز برسد.

بر اساس اين شاخص اگر حجم صدا بين 55 تا 60 دسيبل باشد استاندارد براي زندگي شهروندان رعايت شده است. شاخص 60 تا 65 دسيبل براي كودكان و بيماران نامناسب است. بر همين اساس اگر شاخص بالاي 70 دسيبل را نشان دهد عملا آلودگي صوتي «خطرناك» محسوب ميشود.

آلودگي صوتي را با واحد «دسيبل» اندازهگيري ميكنند. كارشناس شركت كنترل كيفيت هواي تهران اظهار اميدواري كرد در آيندهاي نزديك قانون اجباري شدن استفاده از خودروها و موتوسيكلتهاي برقي در مناطق داراي آلودگي صوتي بالا، مانند بازار، تصويب شود.

شارژ مجدد هر یک از این باتریها به 5 الی 7 ساعت زمان نیاز خواهد داشت. همین طور صدای عطسه در اگزوز خودرو نیز از جمله مواردی است که غالبا از سوی دارندگان خودرو، به ویژه آن هایی که ساعت های زیادی پشت فرمان هستند، گزارش می شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *