مرگ خاموش جوان بوکانی با دود اگزوز ماشین خود

بعد از خاموش کردن خودرو به دلیل از کار افتادن فن رادیاتور، دمای موتور به محدوده قرمز رنگ نیز می رسد ولی باید گفت که این طبیعت این پیشرانه است.

مدت زیادی نمیگذرد تا به ابعاد جلوی خودرو کاملا مسلط می شوید؛ به حدی که شاید در دورزدن ها و پارک کردن ها، شما با اطمینان با فاصله ای کم از یک خودرو یا مانع می گذرید در حالی که ترس برخورد با آن مانع در دل سرنشین کناری شما بوجود می آید!

شهرستان بوکان در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد. و در کل نبود شرایط استاندارد، تقریبا ناشدنی است. به همین دلیل پیشرانه، گیربکس و سیستم اگزوز بصورت معلق بر مجموعه ای از پایه ها مهار می شوند که به ترتیب به دسته موتور، دسته گیربکس و منجید یا آویز اگزوز معروف است.

لوله های اگزوز نیز اغلب کوچکتر از قطر هستند که جریان خروجی را محدود می کند. با توجه به اینکه فرایند احتراق در موتور تولید صدای زیاد می نماید,از این رو در سیستم اگزوز از قطعه ای به نام انباره یا منبع اگزوز استفاده می شود.

این ابعاد مناسب با فرمان نرم و شعاع گردش خوب شما را بد عادت خواهد کرد؛ به نحوی که رانندگی کردن با خودرو های بزرگتر از 206 در شهر گاها برایتان سخت می شود.

به دلیل دولایه (ورق دوبل) بودن قسمت جلویی کاپوت، صافکاری بدون رنگ آن قسمت در بیشتر موارد مثل روز اول در نخواهد آمد؛ مگر آن قسمت را بتونه و رنگ کنید و یا اقدام به تعویض آن قطعه کنید که به افت قیمت خودرو در زمان فروش منجر می شود.

اما توصیه نگارنده به شما، آن است که خیلی هم در عبور با فاصله کم از موانع به خود اطمینان نکنید که نتیجه آن در کوچه و خیابان ها به تعداد زیادی قابل مشاهده است!

با رانندگی کاملا آرام و در صورتی که مسیر رفت آمدتان فاقد سربالایی های تند و تیز باشد، بدون استفاده از کولر و با میانگین سرنشین 2.5 نفر به مصرف حدود 9.5 لیتر در 100 کیلومتر خواهید رسید. دوام این ماده به خوبی 304 نیست ولی قیمت آن ارزانتر و در دسترس بودنش خوب است.

لازم به ذکر است برخلاف تصور عمومی، سیستمهای هیدرولیکی از ایمنی بالاتری نسبت به نوع مکانیکی برخوردارند. پس این ضعف 206 موضوعی است که قبل از خرید باید به آن توجه کنید.

در پارک کردن ها با برگرداندن سر و یا استفاده از آینه وسط می توانید فاصله را به خوبی تشخیص دهید و این تا زمانیست که قسمت عقب سرنشینی وجود نداشته باشد؛ اگر با ظرفیت تکمیل با خودرو حرکت می کنید، بهتر است از سرنشینان در تشخیص فاصله عقب خودرو کمک بگیرید !

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *