مرگ خاموش جوان بوکانی با دود اگزوز ماشین خود

شرکت ایساکو در راستای کسب حداکثر اطمینان از مرغوبیت تمامی قطعات ارایه شده در بستهبندی این شرکت و از جمله شمع موتور، مطابق با استانداردهای خودروساز اقدام به تست و ارزیابی کیفی قطعات خود مینماید و سازندگان شمع موتور ارایه شده در بستهبندی ایساکو، از میان معتبرترین برندهای تولیدکننده این قطعه در ایـران و سطح جهــان انتخاب شدهاند.

امنیت خانواده و خـودروی خود را با انتخاب قطعـات اصلـی تضمین کنید. صداهای غیر طبیعی در خودرو را نباید نادیده گرفت مخصوصا اگر مربوط به موتور خودرو باشد در ادامه به صداهای غیر طبیعی در موتور خودرو میپردازیم و علل آن را بررسی میکنیم.

همچنین در بعضی از طراحیهای موتور، تسمه تایم میتواند برای به حرکت درآوردن دیگر اجزای موتور از قبیل پمپ آب و پمپ روغن نیز استفاده شود.

وارد شدن روغن به سیستم خنککننده: به مخزن ذخیره آب رادیاتور نگاه کنید. راه یافتن آب به داخل اتاقک احتراق موجب آسیب دیدن قطعات دیگری مانند پیستون ها و رینگ ها می شود. از پلکسی گلاس، که در این مورد ضروری است، به لحاظ قدرت و رنگرزی نور آن، نوع خاصی از حلقه را قطع کنید، لبه های آن می تواند 180 درجه پراکنده شود.

نـکته: سطح بیرونی و داخلی تسمه نو، بر اثر تا کردن نبایستی ترک و شکستگی داشته یا الیافی از آن در حال جدا شدن و یا حتی یکی از دندانههای آن مشکل داشته باشد.

این تسمه دارای دندانههایی است تا بوسیله آن، میل بادامک(ها) را همزمان با میل لنگ بچرخاند. بعد از شستشو تمام ورودی خروجی های کاربراتورو باد بگیرید (فوت کنید) که آشغالی مسیر را نبسته باشه. اما خرابی واشر بغل اگزوز و سوختن آن نیز صدایی شبیه به صدای تاپ تاپ میدهد که در زمان بالا بردن دور موتور این صدا به وضوح افزایش پیدا میکند.

در این وضعیت به منظور جلوگیری از آسیب بیشتر، تا رفع مشکل باید از استارتزدن بیهوده موتور پرهیز نمود. بهکارگیری بیش از حد موتور در دورهای بالا بهخصوص دردورهای بیش از ۴۰۰۰ دور دردقیقه و انجام شتابگیری ناگهانی مثبت (TAKE OFF) و یا کاهش شتاب ناگهانی منفی با استفاده از موتور (دنده معکوس).

هوندا ماشین های چمن زنی انجام می دهند با یک همراه نیست جرقه گیر. زمانی که الکترودهای شمع به همراه دهانه عایق و پوسته شمع توسط رسوبات دوده به صورت سیاه مخملی در آیند گفته می شود شمع سیاه شده است.

زمانبندی ویا اصطلاحاً تایم موتورها (time) درگذشته توسط زنجیر موتور انجام میشد که با سر و صدای زیاد همراه بود.

اگزوز چیست و چه کاری انجام میدهد؟ در صورت نصب تجهیزات الکتریکی اضافه مطابق با استاندارد شرکت خودروساز، ممکن است باتری با ظرفیت بیشتر از ظرفیت باتری اصلی مورد نیاز باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *