ماشین فیلتر اگزوز

علل: ترکیبات الیاژی مخصوصا روغن موتور می تواند این خاکستر را در محفظه احتراق و روی شمع ته نشین کند.

با برداشتن مبدل کاتالیستی و عدم ارتباط با سنسور میزان هوای ورودی به داخل محفظه احتراق از حالت تنظیم خارج می شود و متناسب با دور موتور صورت نمی گیرد و احتراق ناقص پیامد آن است که علاوه بر آلایندگی بیشتر، سبب فرسوده شده قطعات موتور می شود که همین امر کاهش توان موتور و در نهایت افت شتاب آن را به دنبال خواهد داشت.

سوختن ناقص به تشکیل مقدار زیادی دوده میانجامد که در مبدل جمع میشود. در غیر این صورت به مکانیک یا مراکز تشخیص تخصصی مراجعه کنید.

صفحه کیلومتر و دماغه موتورسیکلت به صورت متصل به فرمان ارائه شده و زاویه گردش بیشتری را برای فرمان ایجاد میکند. بکفایر آتشی است که از دهانه اگزوز همراه با تولید صدایی که ناشی از انفجار درون لوله اگزوز و خارجشدن آتش است، همراه بوده و ریشه تشکیل آن نیز، آتش گرفتن سوخت و هیدروکربنهای نسوخته درون مسیر لوله اگزوز است که در صورت کوتاه بودن مسیر اگزوز این آتش به بیرون شعله میکشد.

مخصوصا اگر سیستم احتراق درست عمل نکند، عمر کاتالیست کوتاه میشود. گاهی به دلیل گرفتگی زیاد، ممکن است جهت جریان کاری این سیستم برعکس شود و به جای اینکه هوا وارد کارتر شود و بخارات را خارج کند، خود بخارات کارتر وارد هواکش پیشرانه شده و موجب روغنزدگی فیلتر میشوند.

به همین دلیل ذرات ریز آنها فیلتر را مسدود میکنند و هوا نمیتواند از آن عبور کند. وقتی موتور روشن میشود، گازهای خروجی مبدل را گرم میکنند. در نتیجه مواد مضر میسوزند و درصد آنها در دود خروجی کاهش مییابد.

کاتالیسورهای سالم معمولا بیش از 90 درصد آلاینده های شیمیایی موجود در گازهای خروجی اگزوز را به گازهای سالم و غیرمضر تبدیل می کنند.

نکته: سلولهای کاتالیست ماشینهای آمریکایی معمولا کوچکتر است. معمولا استخراج این فلزات از کاتالیستهای فرسوده اگزوز انجام می گیرد و در رده های بعدی ضایعات الکترونیکی و جواهرات مستعمل قرار می گیرند.

البته بعد از مدتی قطعه کیفیت خود را از دست میدهد و در نتیجه، بر روی کارایی خودرو تاثیر می گذارد. باهم دیگه ۹ مورد از شایع ترین نشانههایی که موقع خراب شدن کاتالیزور اتفاق می افتد رو مرور میکنیم.

اما اگر به جایی برسد که سیم پیچ ذوب شود، دیگر تمیزکردن آن کمکی نخواهد کرد. عدهای دیگر از منتقدان هم میگویند که سوختهای مصنوعی، محصول گذشته است و به درد آینده نمیخورد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *