ماشین فیلتر اگزوز

در ارتفاعات، هوا رقیقتر شده و موتور با ترکیب سوخت غنیتری (نسبت بیشتری از سوخت به هوا) کار میکند. تفاوت زیادی بین ارزش حرارتی خالص آنها وجود ندارد اما مقادیر ارزش حرارتی به میزان زیادی به ترکیب سوخت بستگی دارد.

تعویض شمع در موتورهای بنزینی تا ۳۲هزار کیلومتر دوام دارد ولی در موتورهای گازسوز این عدد به ۱۲۰هزار کیلومتر افزایش مییابد. چنانچه یک موتور بنزینی به سوخت CNG تبدیل شده باشد به بالاترین بازده دست پیدا نخواهد کرد چون ضریب تراکم در سطح مورد نیاز برای سوخت بنزین باقی میماند.

کپسولهای ذخیره گاز هم بسیار محکمتر از تانکهای سوخت بنزینی هستند. همه این موارد به خوبی نشان از بازار کار عالی این رشته فنی می دهد که با توجه به افزایش تفاضا برای خرید خودرو می توان آینده شغلی عالی را برای این حرفه متصور شد.

این سوخت قابلیت انتقال و مکش از مخزن را ندارد و بدین ترتیب احتمال سرقت سوخت به صفر میرسد و این در حالی است که با توجه به سهمیهبندی بنزین، احتمال سرقت بنزین از باک خودروها وجود دارد. زمانی که در رابطه با خودروهای جمع و جور، کوچک و البته باکیفیت صحبت می کنیم قطعا یکی از اولین گزینه هایی که در ذهن شکل می گیرد به محصولات مینی ارتباط دارد که طی دهه ها نمادی از یک وسیله نقلیه زیبا، کوچک، خاص و باکیفیت بوده است.

پس در صورت دوگانهسوز بودن وسیله نقلیه بهتر است در ارتفاعات از سوخت بنزین استفاده شود. گاز طبیعی از بنزین ایمنتر است. در بسیاری از کشورها CNG دارای بهترین ارزش است.

مقادیر ارزش حرارتی خالص بنزین، گازوئیل، LPG و CNG به ترتیب ۴۶، ۴۳، ۴۵ و ۴۴ است. خودرو و هیجان خود دست به کار شوند تا با استفاده از روشهای تیونینگ، خودروهای مورد علاقه خود را خلق کنند و البته که چنین کاری در شرایط اقتصادی کشور به هیچ عنوان ساده نیست، اما در این مقاله از خودروبانک قصد داریم تا یکی از معدود انتخابهای موجود برای تیونینگ اصولی و فنی در ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از شایع ترین مشکلات اگزوز, صداهای گوش خراش است. ولی فرض کنید از میان دوچرخه ها خطرناک ترین آن را سوار شده باشید. گروه خودرو- گاز طبیعی سوختی با احتراق پاک، تمیز و بهینه است که سبب افزایش عمر موتور و کاهش تعمیرات آن میشود.

رانندگی با سرعت زیاد و فرسودگی رینگ های روغن سبب ورود روغن به محفظه های احتراق می شود. برداشتن مبدل کاتالیستی همچنین می تواند سبب ایجاد سر و صدای اضافی از داخل موتور شود. چون گاز طبیعی برخلاف بنزین در زمان تصادف و حوادث پیشبینی نشده در هوا پراکنده میشود ولی بنزین روی زمین حوضچههایی ایجاد میکند که هر لحظه ممکن است به آتشسوزیهای مهیب منجر شود.

پس از آن گازوئیل، LNG و در نهایت بنزین قرار دارند. زمان سوختگیری سریع در پمپ گاز بین ۵ تا ۶ دقیقه و آهسته آن ۵ تا ۸ساعت طول میکشد.

دوشاخ عقب این موتور باسیستم تنظیم قدیمی همان موتورسیکلتهای هندا 125 می باشد و تنظیم می گردد و نشان میدهد که خیلی سریع باید زنجیر چرخ را تنظیم کنید. استراتژی شما سرعت و پیشرفت است شما باید محدودیت ها را در هم بشکنید .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *