ماشین فیلتر اگزوز

پس از استفاده از روغن موتور پارانوکس در خودرو، این سایشها از بین میروند و آلودگی صوتی موتور به حداقل میرسد. درمجموع باید گفت که طراحان این موتورسیکلت کروزر با ترکیب ویژگیهای بصری سنتی این کلاس از موتورسیکلتها با انواع اسپرت و نیکد، توانستهاند محصولی چشمنواز، جوانپسند و مدرن خلق کنند.

همیشه وقتی صحبت از موتورسیکلتهای کروزر به میان میآید، اولین تصویری که در ذهن علاقهمندان نقش میبندد محصولات شرکت هارلی دیویدسون و یا انواع مشابه تولیدات این کمپانی مشهور است که توسط سازندگان مختلف در سراسر جهان به تولید میرسند و در اختیار مشتریان قرار میگیرند.

اما در سال ۲۰۲۰ شرکت زونتس از یک محصول جدید رونمایی کرد که طراحی ظاهری آن گرچه برخی از المانهای ظاهری موتورسیکلتهای کروزر را با خود به همراه دارد، اما اشکال هندسی و خطوط طراحی به کار گرفته شده در آن اصلا فرم کلاسیک و قدیمی ندارد و برعکس، بسیار مدرن و شکیل مهیج جلوه میکند.

با دقت در طراحی ظاهری محصول جدید زونتس میتوان بیشتر پی به طرح دلربای اجزای مختلف این موتورسیکلت برد؛ بهویژه قوس جذاب روی باک موتور، جاپایی جمع شونده سرنشین، کاسهچراغ جلو با طرح اسپرت، شمایل متفاوت زین بهعلاوه تکیهگاه پشتی آن و سایر بخشهای بدنه میتواند نگاه هر بینندهای را به خود جلب کند.

در مجموع میتوان بیان داشت که تجربه سواری با زونتس ۲۵۰ نسبت به برخی محصولات مشابه و همرده موجود در بازار ایران، یک سطح بالاتر قرار داشته و لذت سواری بهتری را به سرنشینان انتقال میدهد. از سوی دیگر کنترلپذیری، فرمان پذیری و چسبندگی موتورسیکلت نیز در سر پیچها مناسب ارزیابی شده و میتوان سواری نسبتا مناسبتری را در قیاس با برخی حریفان مشابه موجود در بازار ایران با این موتور سیکلت تجربه کرد.

زونتس ۲۵۰ یکی از موتورسیکلتهای استریت ۲۵۰ سی سی موجود در بازار ایران است که حضور آن در کشورمان به اندازه رقبای هندی نظیر آپاچی و پالس چندان گسترده نبوده است. گروه فستوس در راستای حمایت خود از ورزشکاران جوان مستعد و افزایش ظرفیت ها در رشته های موتور سواری و دوچرخه سواری ، در سال 1393اقدام به تشکیل تیم های مختلف دوچرخه سواری کوهستان در رده های مختلف سنی آقایان و بانوان نموده است .

در شرایطی که درب رادیاتور بسته است،سیستم همانند یک زودپز عمل می کند و مانع از به جوش آمدن آب رادیاتور و تشکیل حباب های ریز می شود.البته وجود ضدیخ هم در عدم جوش آمدن موثر است.

فیلرگیری که عملی شناخته شده است و همچنین با بازکردن درب قالپاق سوپاپها میتوان به مدت اندکی به نحوه پاشش روغن نگاه کنیم تا در صورت کمبود فشار، به فکر حل مشکل آن باشیم. اما از سوی دیگر از لحاظ خدمات فنی، گستردگی قطعات یدکی و هزینه این قطعات نسبت به محصولات مشابه اندکی نقصان داشته و در سطوحی پایینتر از حریفان قرار میگیرد.

عملکرد سیستم ترمزها نیز در نوع خود بسیار قابل قبول بوده و اعتماد به نفس راکب برای افزایش سرعت را بیش از پیش تقویت خواهد کرد. واشر سرسیلندر فاصلهی بین بلوک موتور (بخش تحتانی موتور) و سرسیلندر (بخش فوقانی موتور) را پر میکند.وظیفهی واشر سرسیلندر حفظ نسبت تراکم (کمپرس) سیلندرها و جلوگیری از ورود مایع خنککننده و روغنموتور به محفظهی احتراق است.

این درپوش برای آزادسازی گرمای اضافی از کولر ماشین طراحی شده است، اما گاهی اوقات مهر واشر لاستیکی این قسمت شکسته شده و هوا به بیرون پرتاب می شود که می تواند سبب ایجاد صدای سوت گردد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *